23 вересня на 11 сесії депутати Житомирської міськради підтримали звернення ОСББ шести багатоповерхівок міста щодо врегулювання ситуації із призначенням їм обсягів газу за пільговими цінами.

Колективне звернення від ОСББ на початку сесії озвучила депутатка Житомирської міськради Любов Цимбалюк. Шість ОСББ, котрі мають дахові котельні, отримали визначені ліміти газу за пільговою ціною. Після того, як ці ліміти буде вичерпано, мешканці будинків муситимуть платити за газ за ринковими цінами, котрі є вдвічі-втричі вищими, від пільгових.

"Питання в тому, що жодному з ОСББ цих пільгових лімітів не вистачить – їх треба збільшити, аби мешканцям цих будинків не довелося платити за газ таку ж ціну, яку платять промислові підприємства, – сказала Любов Цимбалюк. – Ми підготували відповідне звернення до Верховної Ради, президента, прем'єра, НКРЕ КП, щоб вони могли опрацювати це питання і щоб негайно були внесені зміни. Не можна прирівнювати населення до промислового покупця".

Ринкова ціна: у Житомирі кільком багатоповерхівкам не вистачає лімітів газу за пільговими цінами

У коментарі Суспільному голова Асоціації ОСББ "Жито-мир" Ігор Скоропад розповів, що мова йде про шість житомирських багатоповерхівок за адресами: вулиця Перемоги, 91 та 99, проспект Миру, 3 та 3-Д, вулиця І. Богуна, 5 і провулок Київський, 25, в яких сукупно проживають близько двох тисяч людей.

"Цим будинкам, кожен з яких має один спільний котел, що опалює і подає гарячу воду у всі квартири багатоповерхівки, можна сказати, "викрутили руки" – компанія "Нафтогаз трейдинг" прислала договір з такими ось цінами і лімітами. В законі "Про ринок природного газу" і в правилах постачання газу чітко вказано, що таке "побутовий споживач", а що таке просто "споживач". Ті рішення, які на рівні Кабміну приймалися щодо пільгових цін, вони стосувалися побутових споживачів, а такі ось ОСББ записали в категорію не "побутовий споживач", а фактично "юридична особа", яка має купувати газ на ринку за комерційними цінами. Я не думаю, що це спеціально було зроблено, швидше, це через некомпетентність людей, які цим питанням займалися", – каже Ігор Скоропад.

На сесії начальник управління муніципального розвитку Житомирської міськради Артем Ражев сказав, що питання потребує негайного вирішення, оскільки ліміти на газ за пільговою ціною ОСББ вже майже вичерпали.

"Так, виділених будинкам лімітів вистачить максимум на 10-15 днів, – говорить Ігор Скоропад. – Цифра лімітів вираховується щомісяця математичним варіантом, базуючись на тому, скільки було спожито газу цими будинками за цей же період протягом трьох останніх років. Але ж ви розумієте, що останніми роками осені були теплі, тож, відповідно, і обсяги споживання газу для опалення тоді були невеликі. Тому зараз виходить, що на жовтень, умовно кажучи, виділено дві з половиною тисячі кубів, а наприклад, будинок, який на І. Богуна, 5 – йому треба 12 тисяч кубів, а не дві".

Депутати Житомирської міської ради підтримали звернення ОСББ.

За словами Ігоря Скоропада, подібні звернення вже подала місцева влада і з інших регіонів України.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

Джерело