Китайські дослідники довели, що скоро кардіостимулятори зможуть працювати без батареї, отримуючи енергію безпосередньо від серця.

Результати нового дослідження вже помістили в електронну базу даних медичних і біологічних публікацій Pubmed.

Імплантовані кардіостимулятори, вони ж і водії сердечного ритму, ефективно лікують брадикардію та інші види аритмій, однак кожні п'ять-дванадцять років потрібно робити хірургічну операцію, щоби їх заміни через обмежений термін служби вбудованої батареї.

На енергії серця: кардіостимулятори зможуть працювати без батареї

Кардіостимулятори нової розробки можуть змінити ситуацію.

Дослідники з Шанхайського університету Цзяотун (Shanghai Jiao Tong University) та Другого військового медичного університету винайшли повнофункціональний імплантувальний кардіостимулятор, у якому не використовуються жодні батареї - він отримує енергію (вихідний ток 15 мкА) за допомогою п'єзоелектричного елемента безпосередньо від сердечних скорочень.

Принцип роботи кардіостимулятора без батареї

Принцип дій кардіостимулятора досить простий: еластичний п'єзоелемент розміщується між перикардом та епікардом, скорочує серцевий м'яз, змушуючи його стискатися і розтискати і виробляти таким чином електричний струм.

Вчені показали принцип на схемі розміщення імплантувального п'єзоелектричного електрогенератора (iPEG) між перикардом та епікардом свині.

Нещодавно один із розробників цього інноваційного кардіостимулятора, Чжижань І представляв його на віртуальній конференції AIP Publishing Horizons — Energy Storage and Conversion.

"Ми хочемо домогтися інтеграції жорсткого чипа ритмопередавача і елестічного блоку збору енергії. Потім ми проведемо перевірку довгострокової стабільності in vivo", - розповів дослідник про плани випробування пристрою.

Додамо, що дослідження кардіостимулятора наразі проводиться на свинях.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело