Поліцейські пояснюють, що обмеження запровадили для того, щоб підлітки не пиячили

Ні кроку на вулицю без батьків. Так звана комендантська година діє для дітей на Запоріжжі. Запровадила її об’єднана територіальна громада. Це означає, що з 20-ї години і аж до ранку діти віком до 14-ти років не можуть виходити на вулицю самостійно. Заборона для підлітків до 18-ти років діє з 22-ї години. У разі порушення цих умов на батьків чекає штраф. Чи згодна молодь із такими нововведеннями – знає журналіст "5 каналу" Денис Розенков.

На Запоріжжі запровадили комендантську годину для неповнолітніх – подробиці (Відео)

Пізні гульки – тільки для дорослих. Так вирішили у Семенівській ОТГ на Запоріжжі. Тепер тут діє комендантська година для неповнолітніх. До котрої гулятимуть школярі – залежить від пори року та віку. Влітку дітям до 14-ти років на вулиці можна перебувати до 22-ї години, підліткам до 18-ти – на годину довше. Узимку –правила суворіші. Додому молодь має повернутися відповідно до восьмої або десятої вечора. 

Семенівська територіальна громада об'єднує двадцять один населений пункт. Обмеження для перебування дітей на вулиці у вечірній час тут ввели одночасно для всіх сіл. Усе – законно, вважають  у Семенівській сЕлищній раді.

"У нас кожен проект рішення перед тим, як його виносити, або на виконком, або на сесію обов’язково переглядають юристи, юридичний відділ, тому все в рамках закону", – зазначила секретарка Семенівської селищної ради Віра Башаріна.

Кажуть, пересування дітям і підліткам обмежили, щоби ті вечорами не випивали  на вулицях та не хуліганили. А це – мало не звична  практика у тутешніх школярів, розповідає поліцейський офіцер громади.  

"У місцях, де продають на розлив алкоголь, також я їх часто ловив із соціальною службою біля клубу, вони збираються там великими ватагами.  Є діти такі, що по 10-ть років там сидять, разом з тими кому 16-ть", – каже поліцейський офіцер громади Віктор Лапін.

А якщо неповнолітнього упіймають у "недитячий час" – за нього відповідатимуть батьки. Причому – гривнею. Штраф – тисяча сімсот гривень. Якщо таке трапиться повторно – обіцяють скаржитися до соцслужб. Таку позицію громади підтримують і юристи.

"Сільська громада,  орган опіки дітей, вона не придумала нічого нового. Вона лише довела до відома громадськості, батьків, дітей. Що існує така стаття, стаття 20-ть прим. 1 закону про охорону дитинства, і, відповідно до цієї статті заборонено дітям, особам до 16-ти років перебувати без батьків, без супровіду з 22 вечора до 6 ранку", – пояснив адвокат, керівник юридичної компанії Іван Черкашин.

Тутешні школярі обмеження сприймають терпляче. Кажуть,  почуватимуться безпечніше, хоча й вечорами гуляти – хочеться. А от дорослі – до такого обмеження ставляться неоднозначно. 

Тим часом, у всіх школах із дітьми проводять роз'яснювальні бесіди. Попереджають про комендантську годину та просять не порушувати правил. До того ж можливість запровадження такої дитячої комендантської години розглядають ще у кількох об'єднаних територіальних громадах Запоріжжя.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запорізька область, "5 канал"

Нагадаємо, раніше у Китаї обмежили час на ігри онлайн для підлітків.

Джерело