На базі Центру професійно-технічної освіти міста Житомира провели майстеркласи для студентів, котрі опановують фах сантехніка. Першокурсників закладу навчали фахівці-сантехніки з десятирічним досвідом. Про це Суспільному розповів директор Центру професійно-технічної освіти Микола Перилигін.

Навчання тривало протягом п’яти днів – за цей час Центр відвідали представники кількох світових брендів-виробників сантехнічного обладнання. Вони показували учням на практиці, як працюють сучасні інсталятори сантехнічного обладнання. 24 студенти-першокурсники працювали з сучасним інструментом та самі складали сантехнічні конструкції.

"Учні, які зараз у нас навчаються, отримали можливість не лише попрацювати із новими матеріалами, а й зрозуміти, що вони вже не є сантехніками у старому розумінні цього слова. Нівелюється той стереотип, що сантехнік – це брудна професія. Зараз це все чисто, гарно і сучасно", – каже Микола Перилигін.

У Житомирі провели майстерклас для майбутніх сантехніків – вчили працювати на сучасному обладнанні

Майстерклас для студентів проводив дворазовий чемпіон України серед інсталяторів сантехніки Роман Летнянка. Практичні заняття виконували на сучасному обладнанні, яке тренери привезли з собою. За словами Романа, опанувати професію сантехніка можна лише через практику.

"Тільки через руки і досвід виконання руками приходить розуміння, як воно все працює. Один раз спробував – і ти вже знаєш, як воно має бути. А щоб вже виходило гарно, красиво і без бруду – такі навики здобуваються лише з досвідом. Треба зробити 5, 10, 20 з’єднань – і все – руки та м’язи пам'ятатимуть", – каже тренер.

Учень Центру професійно-технічної освіти Дмитро Свинцицький, котрий вчиться на сантехніка, кореспондентам Суспільного розповів, що свою майбутню професію вважає перспективною та високооплачуваною. І оскільки це насамперед робота руками, то такі майстеркласи від фахівців-практиків дуже потрібні.

"Багато хто думає, що сантехнік – це такий собі алкоголік, у котрого руки по лікті в багні. Але це не так – зараз це пріоритетна професія, яка передбачає виконання роботи на абсолютно новому рівні. Зараз багато новобудов – скрізь потрібно проводити труби, облаштовувати санвузли – це все треба робити", – говорить Дмитро.

Проєкт "Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти" запроваджений Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва. В Україні його реалізують за підтримки Міністерства освіти та науки.

"Цей майстерклас важливий для учнів закладів професійної освіти, оскільки дає їм можливість співпрацювати з представниками бізнесу, отримуючи від них нові навики та знання. Окрім того, це частина освітнього заходу для вчителів. Тренінги для вчителів дають можливість зробити тренерів вже з них", – розповіла керівниця проєкту Соня Луслі.

Подібний тренінг вже відбувся у Києві, у подальших планах організаторів – провести такі навчання й в інших містах України.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

Джерело