24 вересня Житомирська область отримала 1700 флаконів ліків від коронавірусу Bamlanivimab та Etesevimab. Про це Суспільному розповів директор обласної бази спецмедпостачання Андрій Павлусенко.

За його словами, орієнтовна вартість цих препаратів – 15 мільйонів гривень. Україні медикамени передали безкоштовно, як гуманітарну допомогу від Сполучених Штатів Америки.

У Житомир ліки привезли автомобілем у холодильниках, які підтримували температуру +4 градуси.

На Житомирщину привезли 1700 флаконів ліків від коронавірусу

"Американські препарати, вони називаються нейтралізуючі моноклональні антитіла. Термін їх придатності – до лютого 2022 року. Зберігатися вони будуть у нас на базі. Їх видача буде відбуватися згідно з розподілом департаменту охорони здоров'я в найближчий термін", – сказав Андрій Павлусенко.

Ці препарати будуть використовувати для лікування хворих на коронавірус з легким та середнім ступенем тяжкості перебігу хвороби.

"Сьогодні ми отримали 500 флаконів одного виду препаратів і 1200 – іншого. В механізмі дії цього препарату те, що зупиняє розвиток вірусу, через що він не проникає в клітини", – говорить представниця обласного департаменту охорони здоров'я Валентина Донець.

Флакони з препаратом розподілять між дев'ятьма лікарнями області, які надають допомогу хворим на коронавірус.

"В першій хвилі – перша міська лікарня, Овруч, Олевськ, Чуднів, Коростишів і дитяча обласна лікарня, яка надає допомогу дітям", – сказала Донець.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

Джерело