Прем'єра історичної опери "Вишиваний. Король України" відбудеться 2 жовтня у театрі "Схід Opera".

Лібрето до опери написав харківський письменник Сергій Жадан. У постановці задіяли 200 артистів й встановили триярусну конструкцію, вагою у п'ять тонн, розповів режисер-постановник Ростислав Держипільський. Звели конструкцію за принципом українського вертепу.

"Величезна складність полягала в тому, що сама конструкція була вибудована буквально позавчора, і весь репетиційний процес ми проводили в фоє. Ми не боги, що все в фоє передбачити, тому зараз складність полягає в тому, щоб поєднати це з оркестром, з мікрофонами, з декорацією", — розповів Держипільський.

У Харкові покажуть історичну оперу про Василя Вишиваного на лібрето Жадана

Головну роль Василя Вишиваного виконуватиме Володимир Козлов.

"Це, мабуть, найскладніша партія, яка була в моєму житті. Це приклад найскладнішої сучасної музики, сучасної опери, сучасного вираження емоційності, слова та змісту, що нівелює оперний вокал. Перше, що потрібно — це донести зміст. Тобто оперному співаку потрібно працювати як актору", — каже Володимир Козлов.

Поки артисти відпраюцювують на сцені хореографію та партії у цехах театру дошивають костюми. У Вишиваного їх шість.

Ця опера — найдорожча постановка за часів незалежності, розповідає продюсерка Олександра Саєнко: "Опера є експериментом, тому що за часи незалежності не створювалася українська опера на фактичному матеріалі історичному. За нашими оцінками, це найдорожча постановка в Україні за часи незалежності — близько 17 млн грн".

Що відомо Згідно з історичною довідкою на сайті Українського інституту нацпам'яті, австрійський герцог Вільгельм походив із найстарішої в Європі монаршої династії Габсбурґів, народився 1895 року у Хорватії й ще замолоду захопився Україною. Подорожував, писав вірші й був прихильником незалежної України. Був політиком, дипломатом, поетом, полковником Легіону Українських Січових Стрільців та Армії УНР. У Першу світову отримав друге ім'я — Василь Вишиваний. Помер у в’язничній лікарні Лук'янівської в’язниці Києва, куди його помістили 1947 року, інкримінувавши шпигунську діяльність із західними державами, союзниками СРСР по антигітлерівській коаліції, та звинувачували в зв’язках з ОУН. Похований Василь Вишиваний на Лук’янівському цвинтарі.

Джерело