Журналіст вважає, що Україна могла використати цю інформацію у Гаазі та Страсбурзі

Зрив спецоперації з вагнерівцями Офіс Президента міг би використати на свою користь. Однак через тривале замовчування факту її проведення, Банкова, навпаки, кинула тінь на Україну в очах міжнародних партнерів. Про це заявив журналіст-розслідувач міжнародної організації Білінгкет Христо Грозєв, в інтерв'ю українському радіо "НВ", передає "5 канал".

Офіс президента міг би використати зрив спецоперації з

За його словами, офіційний Київ мав би одразу, після затримання найманців у Білорусі, оприлюднити всі дані про злочинців та заявити про втручання у ситуацію російських спецслужб. Тоді це стало б доказовою базою для багатьох судових процесів, які нині тривають у Гаазі та Страсбурзі. 

Грозєв упевнений, що називаючи все своїми іменами, Київ також поставив би у принизливе становище російську ФСБ. Бо ті до останнього не знали, що українські спецслужби готують таку блискавичну спецоперацію буквально у них під носом.

"Важливіше за все було б показати, наскільки принизливою була ця спецоперація російських спецслужб, тому що це все пройшло повз, вони не зрозуміли. Ми не довели її до кінця, але ми зібрали достатньо принизливиx російські спецслужби відомості, і ось ми викладаємо в публічний простір. Якби так було зроблено, це був би успіх", – зазначив Грозєв.

Нагадаємо, журналіст-розслідувач з проекту Bellingcat Христо Грозєв спростував версію про причини зриву спецоперації по "вагнерівцях", яку озвучила голова парламентської ТСК Мар’яна Безугла. 

Як повідомляв 5.UA, від початку скандалу в Офісі президента неодноразово заперечували саме існування операції із захоплення "вагнерівців". Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня "слуги народу" в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання "вагнерівців", яку підтримувала опозиція на чолі з "Європейською Солідарністю".

Але утворили іншу ТСК – "З розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, які сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України". Головою комісії призначили "слугу народу" Мар'яну Безуглу, заступником – депутата ОПЗЖ Нестора Шуфрича.

Джерело