Українські вояки кажуть - досвід, який отримувати на цьому вишколі, знадобився на передовій на Сході країни

На Яворівському полігоні сьогодні також багато стріляли. Українські військові та їхні колеги з 15-ти країн проходять міжнародні навчання "Рапід Трайдент-2021". Бойовим досвідом обмінюються майже 6 тисяч вояків. Сьогодні головним завданням було звільнення населеного пункту від терористів. Видовищний вишкіл бачила журналістка "5 каналу" Марта Шикула.

Це містечко посеред військового полігону на Львівщині - звели спеціально для проведення міжнародних навчань. Тут усе - як у справжньому населеному пункті - є житлові будинки, школа та навіть церква. Місто, за легендою навчань, захопили терористи. У заручниках - цивільні.

За 40 хвилин звільнили місто: як тривають міжнародні навчання Rapid Trident-2021 на Львівщині

Роль ворожого угруповання виконує спеціальний підрозділ вояків. Сценарій дій умовних терористів - заздалегідь не прописаний. Тож військові-визволителі мають імпровізувати.

"У перший день їм було важко. Перешкоджаємо, створюємо умови, щоб вони використовували більше часу для витиснення нас з будівель. Ми використовуємо тактику наших військ, Російської Федерації та стандарти НАТО", - розповів командир батальйону дій противника Фарес Алташамі .

Звільняли місто від умовного ворога військовослужбовці з п’яти країн: України, Польщі, Румунії, Литви та Болгарії. Сухопутні війська Збройних сил України представляє штурмовий батальйон "Айдар", у складі 53-ї окремої механізованої бригади.

"За довгий час, який ми вже займаємося разом, ми просто розуміємо один одного. Без будь-якого знання мови ми людей розуміємо поглядом. Наше завдання, Збройних сил України, не повторяти так, як вони роблять, а взяти те, що пояснює інструктор і з’єднати з нашим досвідом і показати штурм", - пояснив боєць батальйону "Айдар" "Хук".

Першими у бій йдуть айдарівці. Вони штурмують ворога на танках та бронетранспортерах. Далі - десантники висаджуються з повітря та, спустившись тросами на землю, зачищають захоплені будівлі від терористів і розпочинають евакуацію поранених. Військові діють швидко та злагоджено, щоб уникнути втрат серед цивільних. 40 хвилин - і місто звільнене. На найвищій будівлі - замайорів український прапор.

"Я хочу відзначити високий професіоналізм, злагодженість, чіткі дії, чітке керівництво з боку командира батальйону. Все відбувалося згідно з планом", - зазначив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

"Наша мета - допомогти Україні створити таку систему, яка забезпечить злагодженість українських військових з армійцями країн НАТО. І вперше ми створили багатонаціональні батальйони, інтегровані з українськими бригадами під їхнім командуванням", - наголосив співкерівник навчань, військовослужбовець ЗС США Майкл Хенсон.

Найбільші міжнародні військові навчання "Рапід Трайдент" в Україні відбуваються уже двадцять п'ятий рік поспіль. Українські вояки кажуть - досвід, який отримувати на цьому вишколі, знадобився на передовій на Сході країни.

"Це стосується маскування, це стосується стратегії, навіть стратегії окопів. Копати кожен може, зробити оборони у поп це справа людини, яка буде туди свою голову вставляти і думати, як завести туди хлопців живими і вивести і не підвести свою країну, яка знаходиться в тебе за плечима", - заппевнив "Хук".

Навчання "Рапід Трайдент" триватимуть до 1 жовтня. На полігоні за діями кожного підрозділу спостерігають наглядачі. По завершенню - вони підсумують дії українських військових та з'ясують - чи готові вони брати участь у спільних операціях з армійцями збройних сил інших країн.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, в Україні стартували масштабні військові навчання Rapid Trident-2021. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело