12 жовтня у Поліському національному університеті в Житомирі розпочався профорієнтаційний курс навчання ІТ-технологій для учасників бойових дій на сході України. Про це Суспільному розповіла директорка міського центру соціальних служб Ольга Юрченко.

За її словами, це спільний проєкт Поліського національного університету, міської ради, товариства "Енкон" та федерації робототехніки і штучного інтелекту. Навчання ветеранів триватиме 3-4 місяці.

"У нас сформована перша наша група, яка складається з п'яти осіб із числа учасників бойових дій. Цей курс у нас експериментальний, враховуючи особливості навчання, ця програма буде доповнюватися, перероблюватися", – сказала Ольга Юрченко.

В університеті у Житомирі стартував профорієнтаційний проєкт для ветеранів війни на сході

Ректор університету та співорганізатор проєкту Олег Скидан каже, що для ветеранів АТО цей курс – можливість отримати безкоштовні знання та адаптуватися у цивільному житті.

"Це можливість на сучасній базі та сучасному обладнанні отримати ті навички, з якими буде можливість працевлаштуватися та відкрити власну справу. Університет – це майданчик для даного центру. І студенти, і учасники АТО могли проходити перенавчання, тому що сьогодні кваліфіковані працівники у таких сферах дуже потрібні", – розповів Олег Скидан.

Володимир Ткаченко – учасник бойових дій на території Луганської та Донецької областей в 2014-2015 роках. Чоловік пройшов шлях від командира взводу до командира батальйону і говорить, що має цивільну професію, але буде перенавчатися, щоб працювати у сфері промислової автоматизації.

"Це додає змогу таким військовослужбовцям, як я, який звільнився із Збройних Сил, підвищити свою кваліфікацію, адаптуватися до цивільного життя, отримати сучасну спеціальність із модернізації техніки", – сказав Володимир Ткаченко.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

Джерело