У Житомирі протягом двох років благодійна організація "Турбота про літніх в Україні" в рамках проєкту "Ми поруч" організовує зустрічі для людей, які постраждали від нацизму. Про це Суспільному розповіла кураторка проєкту "Ми поруч" Таїса Войцеховська.

За її словами, такі зустрічі проводять для людей, які постраждали від нацизму, щоб вони змогли поспілкуватися між собою та відчути увагу і підтримку.

"Ми обслуговуємо три категорії людей, – каже Таїса Войцеховська. – Немобільних, які не можуть самостійно пересуватися, ми провідуємо вдома. А мобільні люди цієї категорії – вони приходять до нас, спілкуються, і ми у свою чергу хочемо огорнути їх увагою та піклуванням, щоб вони зрозуміли, що вони не самотні, вони комусь потрібні".

У Житомирі благодійники організовують зустрічі для людей, які постраждали від нацизму

Житомирянин Вадим Рутковський був в'язнем нацистських концтаборів. Війну він застав у 1941 році в Білорусі.

"Коли розпочалася війна, мені було неповних 12 років. Німці до нас прийшли на початку серпня 1941 року у місто, де я жив – Могильов. Я з підпіллям був зв’язаний до квітні 1943 року, і закінчилася моя підпільна діяльність, коли нас декілька чоловік потрапило в облаву. Всіх заарештованих зібрали у товарні вагони і повезли. З січня 1944 року я перебував у концтаборі "Штуттгоф". У цьому концтаборі крематоріїв не було, але загинуло багато людей – близько 70 тисяч людей", – розповів Вадим Рутковський.

Такі зібрання для людей, які постраждали від нацизму в Житомирі проводять один раз на місяць. Свої історії на зустрічах-спогадах розповідає кожен з учасників.

"Не всі ж хочуть щось матеріальне отримувати. Всі бажають спілкуватися. Спілкування нас усіх об'єднує. І тому ми дуже раді зустрічатися. Кожному з нас є що сказати", – сказала учасниця зустрічі Ольга Шульц.

За два роки існування проєкту представниці благодійної організації "Турбота про літніх в Україні" на Житомирщині знайшли близько 40 людей, які постраждали від нацизму.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

Джерело