За інформацією ЗМІ, Онищенко продає за 19 млн євро свою віллу в Німеччині, придбану у 2014 році

Екснардеп Верховної Ради Олександр Онищенко став громадянином Росії. Він отримав громадянство країни-агресора наприкінці 2020 року. Крім того, політик нібито продає свою віллу у Німеччині, хоч сам це заперечує. Про це повідомляє "Бабель".

Онищенко розповів, що отримав громадянство, бо виступає за збірну Росії – політик професійно займається кінним спортом. Він брав участь у Олімпійських іграх 2008 та 2012 років. 

Екснардеп-утікач Онищенко отримав громадянство Росії – що відомо

У неділю член наглядової ради "Укрзалізниці" Сергій Лещенко з посиланням на журналіста Deutsche Welle Євгена Тейзе повідомив, що Онищенко продає за 19 млн євро свою віллу в Німеччині, придбану у 2014 році. У 2016 році Спеціалізована антикорупційна прокуратура домагалася арешту цієї нерухомості, однак суд відмовив їй у цьому.

Лещенко повідомив, що після втечі з України Онищенко переоформив цей маєток на російську модель, а цього року, після отримання громадянства Росії, повернув собі права на цю нерухомість.

Лещенко оприлюднив запис з німецького реєстру юридичних осіб. Онищенко фігурує там вже як росіянин. 

Онищенко натомість цю інформацію, що начебто продає свою віллу у Німеччині, спростовує, пише "Бабель".  Ба більше, запевняє, що це не вілла, а спортивний комплекс, який він очолює. Мовляв, там тренується російська збірна.

Як повідомляв 5.UA, у грудні 2019 року Олександра Онищенка затримали у Німеччині на запит українських правоохоронців на підставі так званої "газової справи". Тоді вирішували питання про екстрадицію екснардепа.

В Україні його підозрюють в організації масштабних корупційних оборудок у державній компанії "Укргазвидобування". Суму збитків, завданих державі протягом 2013–2016 років, оцінили в понад півтора мільярда гривень. За версією слідства, учасники схеми заволоділи понад 1,6 мільярда гривень від реалізації газу за договорами. Через це компанія "Укргазвидобування" зазнала понад 740 мільйонів гривень збитків.

Джерело