За даними Миколаївської облдержадміністрації, в області 51 людина має статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них понад 30 — це чоловіки. Найбільш розповсюдженими формами торгівлі людьми на Миколаївщині є втягнення у злочинну діяльність, трудова або сексуальна експлуатація, також зареєстровані випадки вилучення органів.

Про це в ефірі програми "Радіодень" Українського радіо: "Миколаїв" розповіла начальниця відділу сімейної політики департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Зоя Дмитрієва.

За словами Зої Дмитрієвої, визначити реальну цифру людей, що постраждали від сучасної торгівлі людьми майже неможливо.

"Скільки насправді жителів Миколаївської області потрапили в таку складну ситуацію, не скаже ніхто. На жаль, ті особи, які стали жертвами торгівлі людьми, не вважають себе такими. Вони вважають, що самі винні в тому, що з ними сталося. Тому самі до нас ніколи не приходять. Виявляють їх органи поліції", — сказала Зоя Дмитрієва.

У 2021 році відбулося дослідження на замовлення Міжнародної організації з міграції щодо обізнаності дітей та молоді з проблеми торгівлі людьми. Загалом було опитано понад три тисячі людей по всій території України.

"Працювати в Україні без офіційного оформлення договору погодились би 74 відсотки з усіх опитаних, виконати сумнівну або незаконну роботу, яка добре оплачується – до 63 відсотків, знайомитися із заможними людьми для зустрічей або шлюбу – до 30 відсотків, піти в гості або сісти в автомобіль до малознайомої людини – до 46 відсотків, працювати в іншій країні без офіційно оформленого трудового договору погодились би до 60 відсотків з опитаних дітей та молоді", — розповіла Зоя Дмитрієва.

Фахівчиня також розповіла, що наразі потрапляють в тенета торгівців людьми переважно чоловіки.

"47 відсотків осіб, які втягнені в ситуацію з торгівлею людьми, мають професійно-технічну освіту, а з вищою освітою – 16 відсотків. Тобто, ми розвінчуємо міф про те, що лише малоосвічені люди потрапляють в таку ситуацію", — розказала Зоя Дмитрієва.

За її словами, треба бути дуже обачними і заздалегідь ретельно підготуватися до виникнення ймовірних небезпечних ситуацій.

"Обов’язково, коли людина від'їжджає на роботу за кордон, вона повинна домовитися зі своїми рідними про "кодове" слово. Якщо вона потрапляє там у якусь незрозумілу ситуацію і в неї є змога зателефонувати додому, то вона промовляє те слово і родичі вже розуміють, що людина в небезпеці", — сказала Зоя Дмитрієва.

Фахівчиня рекомендує перед від’їздом закордон зателефонувати на "гарячу" лінію міжнародної організації "Ла Страда" та отримати консультацію.

Що відомо У 2007 році Європейський парламент оголосив 18 жовтня, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело