У Вінниці розпочався XII міжнародний фестиваль театрів ляльок "Подільська лялька". Його проводять що два роки. За три дні на сцені обласного лялькового театру покажуть найкращі за версією журі вистави.

За словами очільника театру Михайла Байдюка, їх обирали із 15-ти робіт театрів України та Ізраїлю, Іспанії, Казахстану й Литви. Додає, цьогоріч члени журі з 10 міст України вперше обирали 5 кращих вистав онлайн.

Серед тих, хто оцінював вистави, і режисер із Києва Ростислав Коломієць. Каже, особливих критерій відбору не було, головне, аби вистава викликала емоції у дітей.

У Вінниці розпочався міжнародний фестиваль

Відкрили фестиваль виставою "Коза Дереза" Вінницького обласного академічного театру ляльок. У виставі Коза-Дереза 6 головних ролей. Загалом, за словами акторки Ірини Огородник, у цій казці залучили до 15 учасників. Режисер — Олександр Свіньїн. Розрахована вистава на дітей від трьох років.

Ірина Огородник у виставі грає Козу Дерезу. Каже, що цією виставою дітям хочуть показати, що обманювати не можна. Додає, роблять це у жартівливій формі із піснями.

Виставу поставили за мотивами опери Миколи Лисенка. ЇЇ на сцені вінницького театру ляльок показують вдруге. Акторка Людмила Дюкарева в ній виконує одразу три ролі — баби, зайця та сусідки. Перевтілюватись у різні образи, каже, встигає.

"Коза Дереза" посіла одне з призових місць на міжнародному фестивалі "Подільська Лялька". Протягом ще двох днів на сцені театру ляльок покажуть ще 3 вистави. Переможців міжнародного фестивалю оголосять у середу.

Читайте також Вінницькі учні створили тактильну книгу для дітей із порушеннями зору На Вінниччині пройшов фестиваль тиманівської каші

Джерело