У автобусі можна поїсти, поспати, помитися та полікувати зуби

Автобуси для допомоги безхатькам обладнала благодійна асоціація у Лондоні. Усередині можна помитися, поспати, поїсти і навіть полікувати зуби. Особливо актуальний такий проєкт – у холодну пору року. Адже, за статистикою, узимку кількість бездомних зростає. А урядові програми не можуть допомогти всім знедоленим. Як підтримує їх доброчинний проєкт  – дізнавалися журналісти "5 каналу". 

"Рух задля змін" – для тих, хто опинився на вулиці. Така назва і задум проєкту, що допомагає бездомним у Лондоні. Його організатори перетворили два старі автобуси на багатофункціональні центри, де люди без даху над головою отримують найнеобхідніше.

У Лондоні обладнали автобуси для допомоги безхатькам – подробиці

"Автобуси – це практична можливість надати людям низку послуг. Адже вони досить великі – даблдекери,  двоповерхові. І ми можемо буквально привезти ці центри послуг до людей, які їх потребують найбільше. Наш транспорт такий самий, як і інші лондонські автобуси. І це спроба дати змогу людям почуватися комфортно у нашому просторі", – розповів виконавчий директор проєкту Кемаль Езель.

Окрім сну та їжі, тут можна помитися і підстригтися. А ще відкрити банківський рахунок, отримати консультацію з працевлаштування і навіть опанувати якусь професію. Ось цей чоловік, Томас Нобль, вчиться на баристу. Три роки тому його депортували зі США, і життя дало тріщину. Після в'язниці і поневірянь на вулиці – Томас дістав шанс почати все спочатку.

"Я багато чого пережив, мав багато випробувань, був повністю розбитий морально. Це було жахливо. Раптом ти опиняєшся на вулиці. Бачиш, як на тебе дивляться люди. Але тут тебе не засудять. Заходиш у цей автобус – і тебе приймають", – каже колишній безхатько, учень баристи Томас Нобль.

В автобусі надають і медичні послуги. Наприклад – можна полікувати зуби.

"Інструменти, які  ми, стоматологи, маємо, не дуже приємні людям. Бормашинка, стоматологічне дзеркало – хто їх любить? Тому ми повинні виконувати багато емоційної роботи, намагатися зробити це місце настільки приємним, наскільки це можливо. І налагодити контакт із людьми. Щоб вони також відчули, що їх ніхто не засуджує", – каже зубна лікарка Емі Кроутерс.

На час пандемії і локдауну британська влада виділила спеціальні кошти для тимчасової допомоги безхатькам. Але зараз це фінансування скоротилося. І без підтримки можуть залишитися до 8 тисяч знедолених. Проєкт "Рух задля змін" – одна зі спроб допомогти їм. Особливо – у холодні місяці року. 

Нонна Стефанова, "5 канал"

Джерело