В Україні триває зростання темпів захворюваності на коронавірус – понад 100 тисяч нових інфікувань було зафіксовано за останній тиждень. Але пік COVID-19 очікують під кінець жовтня й до середини листопада.

Коли буде пік COVID-19, а коли захворюваність піде на спад: прогноз МОЗ


Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін, давши також прогноз на спад захворюваності. Брифінг відбувся 18 жовтня і транслювався онлайн на YouTube-каналі “Укрінформу” (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

За словами представника МОЗ, у країні фіксують стрімке поширення коронавірусної інфекції. Зокрема, лише за останній тиждень було виявлено 105 тисяч випадків зараження, а це на 11% більше, ніж тижнем раніше.

У медустановах різних регіонів зайнято 57% ліжок, призначених для лікування хворих на COVID-19. Минулого тижня від наслідків інфікування померло 2300 українців, що більше на 22% порівняно з тижнем до цього.

Кузін зазначив, що на збільшення кількості інфікованих та летальних випадків серед них, з-поміж іншого, впливає розповсюдження у країні штаму коронавірусу Дельта. Він додав, що найбільшого навантаження на медичну систему фахівці очікують саме під кінець цього й до середини наступного місяця.

“Поступовий спад очікується до кінця року та у першому кварталі 2022-го. Зараз початок активної хвилі, зростання захворюваності”, – пояснив Кузін.

Джерело