"Не треба опускати руки" – переконана черкащанка Аліна Паливода, яка поборола рак грудей. Вона перенесла 38 курсів хіміотерапії, кілька операцій і тривале відновлення. Як не здаватися під час хвороби, жінка розповіла Суспільному до Всеукраїнського дня боротьби із раком молочної залози, який відзначають 20 жовтня.

За словами Аліни, два роки тому вона зрозуміла: щось не так – саме тоді починалася хвороба. Згодом злоякісну пухлину в грудях підтвердили на обстеженні. Далі була операція, хімія і "прийняття" того, що відбувається:

"Майже рік лікування. Потім у мене було вісім місяців ремісії, знов видалення метастазу у печінці, і знову понад рік лікування, 19 курсів хіміотерапії. Тоді мені поставили порт для хіміотерапії, бо вен уже не було. Також ходила в шапці, бо вже лиса була", — пригадала Аліна.

Не впасти духом не дали жінці чоловік із дітьми. Коли вона захворіла, перейняли на себе частину домашніх обов’язків. Знайшла підтримку Аліна також в інтернеті. Жінка розповіла, що спеціальна спільнота для онкохворих і тих, кому вдалося здолати хворобу, – тепер є невіддільною частиною життя.

"Коли я додалася до групи, було три тисячі учасників, а зараз уже тринадцять. Там ми ділимося перуками, ліками, засобами якимись. Підтримуємо одне одного", — розповіла жінка.

Пані Аліна зазначила, що рак змінює життя. Однак це розумієш, лише тоді, коли стикаєшся з хворобою віч-на-віч. Та навіть у такий період жінка вирішила не сидіти без діла і зайнялася миловарінням.

"Хто надсилав мені матеріал, хто гроші, хто форми присилав. Це розвинулося у пристрасть, стало захопленням, яким я займаюся в задоволення. Тоді моя голова відключена".

Шлях одужання пролягає й через внутрішнє налаштування. Жінка додала, що треба не втрачати надію, як би складно не було:

"Я завжди собі кажу: є люди, яким ще гірше, і це мене підтримувало. Я Не можна опускати руки, треба боротися до кінця".

Не відтягувати із консультаціями, вчасно звертатися до медиків і піклуватися про своє здоров’я, – ніби банальні речі, але від них залежить життя. Після онкології починаєш цінувати кожну хвилину, зауважила Аліна:

тепер я поспішаю жити, багато всього того, що я не робила за своє життя, я шкодую. Тепер хочеться зробити більше: з дітьми час провести, з друзями, життя біжить і треба його проживати".

Що відомо

За даними ВООЗ в Україні кожна 5 жінка репродуктивного віку може захворіти на рак грудей. Лише за 2020 рік виявили 18 236 нових випадків раку молочної залози, що становить 22% від загальної кількості ново діагностованих онкологічних захворювань в Україні.

Авторка Вікторія Скубацька

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Рабству – ні: черкасці мовчки пройшлися "Ходою за свободу" Понад 225 тисяч черкащан завершили вакцинацію від коронавірусу На Черкащині за добу виявили майже 300 випадків коронавірусу "По іншому не міг": історія черкащанина, який загинув під час оборони Донецького аеропорту

Джерело