18 жовтня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. Ольжича сільським бібліотекам семи громад Житомирщини передали 100 комп'ютерів. Про це Суспільному розповіла заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

За її словами, бібліотеки отримали комп'ютери в рамках національного проєкту з цифрової грамотності "Дія. Цифрова освіта". Реалізує цей проєкт Міністерство цифрової трансформації України спільно з всеукраїнською громадською організацією "Українська бібліотечна асоціація".

"Це комп’ютери з такими характеристиками, яких достатньо для того, щоб навчатися або користуватися онлайн послугами, – каже Валерія Іонан. – Якщо в бібліотеці ніколи не було Інтернету, то поява комп’ютерів мотивує до того, щоб його провести. Наявність комп’ютерів є фундаментом для розбудови цифровізації. Всі подальші інноваційні інструменти, технології – це наступний крок в напрямку, в якому ми працюємо".

Житомирщина отримала 100 комп’ютерів для сільських бібліотек

Валерія Іонан розповідає, що загалом 13 областей України отримали 3600 комп’ютерів. Житомирщині в рамках цієї партії дісталися 100 з них.

"Я дуже щаслива, і мої читачі теж, адже відвідувачі нашої бібліотеки – це переважно люди пенсійного віку. І ми разом з ними будемо вчитися цифрової грамотності", – говорить Катерина Ковальковська – працівниця Високопічської сільської бібліотеки, яка отримала два комп’ютери.

"У 2021 році до нас доєдналася бібліотека села Скраглівка. Село досить велике – півтори тисячі населення. Багато молоді і багато людей, які не охоплені цифровізацією. Ми вже запланували проводити квести і уроки з медіаграмотності та інфогігієни, а також навчати критичного мислення. В жителів села вдома є Інтернет, але важливо, щоб у публічному місті були комп’ютери, і будь-хто міг отримати онлайн послуги. Суто для жителів села це буде свого роду проривом", – каже керівниця Бердичівської міської бібліотеки Тетяна Кущук.

Проєкт профінансував благодійний фонд, гроші з бюджету на це не витрачали. Загалом бібліотеки територіальних громад України мають отримати близько п'яти тисяч комп'ютерів.

Що відомо У грудні 2019 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував результати дослідження цифрової грамотності українців, згідно якого, 15% українців взагалі не мають навичок з цифрової грамотності. 11 січня 2020 року уряд України в рамках реалізації проєкту "Дія. Цифрова освіта" підписав меморандум про співпрацю з громадською організацією "Українська бібліотечна асоціація". За угодою, бібліотеки мають перетворитися на центри, що сприятимуть підвищенню рівня цифрової грамотності місцевих жителів. Починаючи з 2021 року, упродовж трьох років цифровій грамотності збиралися навчити шість мільйонів українців. Міністерство цифрової трансформації запустило веб-портал для голів громад, які бажають підключити свої села до швидкісного інтернету.

Джерело