На Рівненщині батьки учнів Кідрівського ліцею вимагають повернутися до очної форми навчання. Заклад майже місяць працює у дистанційному форматі для учнів з п'ятого по одинадцятий клас, – повідомив кореспондент Суспільного. Батьки зверталися до Міносвіти та Офісу президента, в останньому відповіли, що це не їхня компетенція.

Село Кідри у Каноницькій громаді Вараського району – багатодітне село з родинами, що мають по п'ять і більше школярів. Близько сотні місцевих жителів, переважно батьки школярів, зібралися біля школи 18 жовтня з вимогою повернути школу до очного навчання у середніх та старших класах.

На що нарікають батьки

Батьки стверджують: у поліській глибинці дистанційне навчання нормально не працює, а вдома неможливо створити повноцінні умови для навчання.

У багатодітному селі на Рівненщині батьки вимагають скасувати

"На моїй вулиці Шевченка, де ми проживаємо, у нас геть немає інтернету, в нас навіть зв'язок поганий. Взагалі – це новобудови. Мої учні на цей час взагалі не виходять на навчання", – розповіла мама школярів Галина Дякова.

В деяких кутках села інтернет ловить лише на вулиці. Місцевий житель Володимир Ткачук продемонстрував відео дистанційного уроку: учень слухає вчителя з телефону на вулиці.

"Я проти цього. Я за те, що б мій хлопець, хай він і спокійний, але прийде з синяками, але аби мав живе спілкування. Як вчитель – хай навіть який він хороший – матиме змогу з кожним поговорити через інтернет?", – зазначив Володимир Ткачук.

Кідри – село із переважно багатодітними сім'ями. Батьки пояснюють: для всіх школярів вдома бракує гаджетів та вільних приміщень.

"В мене багато дітей навчається – шість школярів. Треба кімнати вільні, а в мене будинок не дозволяє так, щоб навчати дітей. В мене одинадцятий, дев'ятий, сьомий, п'ятий, четвертий та третій класи", – пояснила мама Олена Тоюнда.

Що кажуть у школі

Директорка школи Любов Ямпольська розповіла: до батьків двічі виїжджав сільський голова, начальник відділу освіти та лікарка, аби пояснити, що заклад змінив форму навчання 23 вересня через відсутність 80% вакцинованих від коронавірусу працівників.

"Віз і нині там. Рішення є рішення, постанова уряду є постанова. І я, як керівник, повинна це виконувати", – зазначила Любов Ямпольська.

Батьки зайшли до фоє школи. Журналістам Суспільного вони пояснили: хотіли подивитись в очі та поставити запитання невакцинованих педагогам. Зокрема, чи можуть ті організувати уроки для частини школярів, які не мають доступу до інтернету.

"Якщо вчитель працює дистанційно і прийшло три учні в школу – він же не може і тим, і тим урок давати. Ви з'ясовуйте з керівництвом: якщо керівництво скаже, що дистанційне закінчили, йдіть і проводьте уроки – ми будемо робити. Ми робимо так, як на папірці пише", – сказав вчитель інформатики Василь Смулка.

Позиція влади

Староста села Кідри Володимир Турчик сказав, що змінити щось – не в компетенції місцевої влади.

Батьки показали звернення про відновлення нормального навчання, під яким підписалися три сотні людей. Документ завезли до Міносвіти та Офісу президента. Їм відповіли з останнього: це питання – не їхня компетенція.

"На ці прохання нам ще нуль емоцій, ніякої відповіді немає. Батьки також зібрали заяви у школи, що вони не проти, щоб діти навчалися очно, але на ці заяви така відповідь прийшла, як відмова від нашого директора. Далі ж в планах скласти заяву в прокуратуру, в суд, і хай шукають винних, тому що порушується закон про освіту дітей", – зазначив депутат Каноницької сільради Микола Опалько.

Проблеми з комп'ютерами та зв'язком підтвердив голова Каноницької сільради Віктор Семук. Він уточнив, що з чотирьох шкіл громади 80% педагогів не вакциновано лише у Кідрах.

"Своєю чергою, сільська рада направила листи до комісій державної, обласної, районної нашої, де ми просимо, щоб нам все ж дозволили на місцевому рівні приймати такі рішення щодо форми навчання. Бо що стосується села Кідри, рівень захворювання на ковід не є загрозливим", – каже голова Каноницької громади.

Він уточнив, що станом на 18 жовтня у селі офіційно підтвердили коронавірус в однієї людини.

Читайте також: Ситуація з вакцинацією в Україні є "дуже поганою" – Радуцький

Раніше акції із вимогою скасувати дистанційне навчання через недостатній рівень вакцинації працівників шкіл проводили у кількох інших громадах Рівненщини.

За даними Міносвіти, станом на 18 жовтня найбільше невакцинованих освітян лишається у школах п'яти регіонів, Рівненщина очолює цей антирейтинг із показником у 24,5%. Далі ідуть Волинь, Івано-Франківщина, Одещина та Львівщина.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело