18 жовтня понад 80 людей вийшли на Соборну, щоб підтримати мирну акцію "Хода за свободу" до Європейського дня протидії торгівлі людьми.

На акції побувала кореспондентка Суспільного Ольга Руда.

Захід організували департамент соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації та волонтери Міжнародної громадської організації "А21".

Хода за свободу. У Миколаєві відбулася акція на підтримку боротьби з торгівлею людьми

Стартувала хода Соборною від проспекту Центрального. Люди йшли в чорному одязі під чорними парасольками, аби підтримати людей, які зараз перебувають у рабстві.

За словами начальниці відділу з питань сімейної політики департаменту соціального захисту населення Миколаївська обласної державної адміністрації Зої Дмитрієвої, найбільше люди потерпають від трудового та сексуального рабства. Також є втягнення в злочинну діяльність та примусове вилучення органів.

Станом на 18 жовтня на Миколаївщині 51 людина має статус постраждалої від торгівлі людьми.

Читайте також: " Кількість постраждалих встановити неможливо": фахівчиня з Миколаєва про сучасну торгівлю людьми"

"Найбільше серед лідерів країн, де громадяни України потрапляють в ситуацію торгівлі людьми, є Польща, а на другому місці — це Російська Федерація. 74 відсотки — чоловіки, які потрапили в цю ситуацію, але разом з тим, в цю ситуацію можуть потрапити будь-хто, навіть ми з вами", — говорить Зоя Дмитрієва.

Учасник акції Нікіта Перевознюк розповів кореспондентам Суспільного, що його родичі мало не стали жертвами трудового рабства. За словами хлопця, у Києві батька та старших братів примушували на будівництві працювати задарма. Тоді для родини все обійшлося добре. Зараз Нікіта — волонтер у Міжнародній громадській організації “Аболіціоністи 21-го сторіччя” (А21), яка займається допомогою постраждалим від торгівлі людьми.

"Студентам та школярам ми розповідаємо, де вони можуть стикнутись з цією проблемою. Наприклад, працевлаштування кудись або підробіток. Сексуальне рабство поширене через соцмережі, ми розповідаємо про небезпеку з цієї сторони. Дуже часто шахраї використовують фейкові сторінки ніби реальна людина пише, але це шахрайство, вони витягують з людей інформацію, щоб шантажувати майбутньому, або здійснити якісь фінансові махінації", — розповідає Нікіта Перевознюк.

Захід тривав 30 хвилин.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело