Росія призупиняє роботу свого представництва при НАТО. Водночас у Москві припинить роботу військова місія альянсу і його інформаційне бюро, що є відповіддю на скорочення місії Росії при НАТО.

Про це 18 жовтня заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, повідомляє BBC.

"У відповідь на дії НАТО ми припиняємо роботу свого постійного представництва при НАТО, в тому числі роботу головного військового представника. Напевно, з 1 листопада — або це займе ще кілька днів", — заявив міністр.

Росія призупиняє роботу свого постійного представництва при НАТО. Що це означає

За його словами, Росія вирішила також припинити діяльність військової місії.

"По-друге, ми припиняємо діяльність військової місії зв'язку НАТО в Москві, акредитація її співробітників відзивається з 1 листопада нинішнього року... І по-третє, припиняється діяльність інформаційного бюро НАТО в Москві, яке було засновано при посольстві королівства Бельгії", — додав дипломат.

Читайте також: Росія не має права голосу у дискусії про членство України в НАТО – Кулеба Як відреагували у НАТО

У BBC зазначають, що після заяви у НАТО зазначили, що поки не отримали офіційного підтвердження цього кроку, але "взяли до уваги" коментарі Лаврова.

Водночас міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас назвав кроки Росії "тривожними": "Це рішення, прийняте в Москві, серйозно зіпсує відносини".

"Це тисне на відносини між НАТО та Росією та ускладнює ситуацію, в якій ми перебуваємо. Німеччина залишається готовою до діалогу", — додав міністр.

Відносини НАТО-РФ

Дипломатичне представництво Росії при НАТО було засновано у 1998 році. У травні 2002 року була створена рада "Росія-НАТО". За участю цих органів було підписано кілька угод про військово-технічне співробітництво і про проведення спільних навчань.

Відносини між альянсом і Росією почали погіршуватися у серпні 2008 року на тлі війни в Грузії — тоді діяльність ради "Росія — НАТО" була припинена, але пізніше відновлена.

Погіршення відносин НАТО і Росії відбулося після 2014 року — з часу незаконної окупації Криму та початку війни на Донбасі. Тоді Брюссель повністю заморозив військове співробітництво, залишивши тільки дипломатичні канали. Вони дещо покращилися у 2016 році, коли була відновлена ​​практика проведення засідань ради на рівні постійних представників — для розв'язання проблем в Афганістані та Україні.

У 2018 році черговий постпред Росії при НАТО Олександр Грушко був звільнений з посади, з того часу місце представника залишалося вакантним. Наприкінці березня 2018 року Столтенберг оголосив про висилку сімох співробітників місії Росії при НАТО і відмову в акредитації ще трьом. До цього про висилку десятків російських дипломатів в знак солідарності з Британією в справі про отруєння Сергія Скрипаля та його дочки оголосили понад 20 країн.

6 жовтня 2021 року керівництво НАТО вирішило удвічі скоротити російську місію при організації — й розпорядилося вислати вісім дипломатів і скасувати ще дві позиції. До цього чисельність російського постпредства в Брюсселі становила 20 осіб — таким чином, вона повинна була бути зменшена до 10 дипломатичних співробітників.

Представник НАТО повідомив тоді, що вісім співробітників представництва були позбавлені акредитації, позаяк були незаявленими співробітниками російської розвідки.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

Джерело