Також депутати планують розглянути соціальні питання, зокрема щодо початку опалювального сезону

Забути про "бюджетні ночі" та ухвалити головний кошторис країни вже у листопаді. Плани на сесійний тиждень побудували депутати на засіданні погоджувальної ради. Також мають намір відправили на підпис Президента так званий закон про олігархів. Не оминули голови фракцій і нагальні соціальні питання. Зокрема, коронавірус та старт опалювального сезону. Над чим працюватимуть парламентарі цього тижня – дізнавалася журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.

Бюджет-2022, олігархічний, ресурсний і закон про НАБУ: що ухвалюватимуть нардепи на пленарному тижні (Відео)

Розпочати пленарний тиждень слуги вирішили із закону про олігархів, який ніяк не можуть передати на підпис Президенту. На заваді 12 постанов, які блокують цей документ. Але коли їх проголосують, який спікер має підписати законопроєкт? Попередній – Дмитро Разумков – наполягає: це його парафія, бо ухвалювали за нього. Новий голова – іншої думки. 

Також слуги хочуть винести на розгляд іще один законопроєкт, який називають антиолігархічним або ресурсним. Йдеться про масштабні зміни до податкового кодексу під номером 5600. 

"Мова йде про те, аби прибрати з податкового кодексу норми, які є дисбалансом – корупційні пільги, які накопичувалися десятиліттями – оподаткування руди, курятини, сільського господарства", – заявляє голова фінансового комітету Ради, "слуга" Данило Гетманцев.

В опозиції ж кажуть: цей законопроєкт стане непідйомним для частини малого та середнього бізнесу. 

"Влада просто обкладе малий та середній бізнес податками. І так званий антиолігархічний закон передбачає 0 грн до бюджету, а ресурсний передбачає до держбюджету 20-30 млрд грн. То хто бореться з олігархами?" – запитує депутатка "Голосу" Кіра Рудик.

Не оминули нардепи й опалювального сезону. Попри запевнення влади, що все під контролем, в опозиції переконані: комунальні тарифи зростуть. 

"Мінімум 37 млрд можна було закачати в сховища. Влітку газ був в 6 разів дешевше! Уявляєте масштаб  втрати?! Збитки будуть покриватися з держбюджету і хто за це відповість?", – заявила лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко. 

Гроші на субсидії можна знайти. А ще на виплати лікарям, які борються з новою хвилею ковіду. Теж додають опозиційні депутати. 

"Не зрозуміло куди влада затирити вирішила 2,7 млрд доларів які впади від МВФ і пропонуємо прийняти проект 60 06 і збільшити субсидії на цей рік і збільшити виплати лікарям", – заявила Ірина Геращенко з "Європейської солідарності".

Щодо ситуації з COVID у парламенті – занедужали двоє нардепів та восьмеро працівників апарату. 

COVID-сертифікат, негативний ПЛР-тест чи довідка про одужання.  Ймовірно такі документи вимагатимуть на вході до верховної ради. Від усіх. У переліку не лише працівники апарату, відвідувачі, представники змі. А й самі народні обранці. Принаймні таку постанову вже готують на розгляд.

До яких іще обмежень готуватися країні загалом та про готовність медичної системи до ковідної хвилі – у п'ятницю, під час години запитань до уряду, нардепи заслухають міністра охорони здоров'я. 

Олена Рибінська, Юрій Усік. "5 канал"

Нагадаємо, 7 жовтня, Верховна Рада проголосувала за відкликання Разумкова з посади голови ВРУ. А наступного дня, 8 жовтня, Руслана Стефанчука призначили новим спікером парламенту.

Як повідомляв 5.UA, Кабінет Міністрів, НАК "Нафтогаз України" та Асоціація міст України підписали Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає фінансову підтримку місцевих громад із боку держави. Попри це, у кількох регіонах України оголошують надзвичайну ситуацію через відсутність газу для лікарень та шкіл.

Джерело