"Тиск на командирів, які ухвалюють рішення" - експерт про цивільні суди над бойовими генералами

В Україні немає системи військової юстиції. Бойових генералів судять цивільні судді і це може бути сприйнято тільки як тиск на командирів, які ухвалюють рішення. На цьому наголосив Олександр Мусієнко, керівник центру військово-правових досліджень в етері програми "5 копійок" на "5 каналі".

"Починаючи зі справи генерала Назарова, який був виправданий Верховним судом, закінчуючи Марченком, Павловським і іншими. У нас немає системи військової юстиції і немає такого поняття як бойовий імунітет за дії, коли командир не міг передбачити всіх наслідків і обставин, які настали в ході проведення бойових дій. А це потрібно ухвалити", - зауважив експерт.

Він нагадав ситуацію, коли цивільний суддя відправив бойового генерала Марченка в СІЗО, а не на гауптвахту.

"Я по справі Марченка пригадую ситуацію, коли адвокат просив відправити його на гауптвахту, суддя сказав - в слідчий ізолятор. Це не правильно. Це порушує всі принципи воюючої країни і це може бути сприйнято тільки як тиск на командирів, які ухвалюють рішення", - наголосив Олександр Мусієнко.

Дивиться повний випуск програми "5 копійок":

Нагадаємо, 31 серпня суд продовжив арешт бойовому генералу та ексзаступнику міністра оборони Ігорю Павловському, а також голові правління заводу Валерію Шандрі до 28 вересня. Адвокати заявили, що подаватимуть апеляцію на рішення суду.

Водночас колишній командувач сил АТО Забродський заявив, що кримінальне провадження проти генерала Павловського – абсурд і суто політична справа.

Джерело