Через надмірний ажіотаж медики збільшують розміри бригади, які вакцинують людей

У лікарнях нині – 95 % невакцинованих зі штамом Дельта. Ситуація з поширенням вірусу лише ускладнюватиметься, очевидно, це й стимулює людей отримувати щеплення. Біля пунктів вакцинації знову черги. Журналістка "5 каналу" Лідія Середюк була в одній із них. 

Вакцинальний бум: українці стають у черги за щепленням від COVID-19 – із чим це пов'язано (Відео)

Застрибнути в останній вагон. Що суворіші карантинні обмеження для невакцинованих, то велелюдніше у пунктах вакцинації. Близько сотні людей щодня приходять сюди вколоти вакцину від коронавірусу. Саме зараз тут бачимо чергу, та люди розповідають: вирішили щепитися не за власним бажанням. Декого змусили на роботі, а декому кортить полетіти у іншу країну на відпочинок.

З 21 жовтня в автобус, залізничний вагон чи літак – лише з негативним ПЛР-тестом або COVID-сертифікатом. За те, чи всі у салоні вакциновані, відповідатиме перевізник. А поліція має створити бригади, які перевірятимуть дотримання карантинних обмежень у транспорті.

"Можливо, у якійсь мірі правильно. Якщо люди самі не думають головой, скажем так, то їх треба примушувать до цього, заохочувать можливо", – вважає мешканка Києва Тетяна.

Якщо є бажання вакцинуватися – можливість теж знайдеться. Записатися можна й в електронній формі у медичній системі "Хелсі". На сайті вказано розташування пунктів вакцинації у різних містах, до котрої вони працюють та скільки залишилося вільних місць. А вакцину вибирай яку хочеш!

За уколом від коронавірусу жителі Києва прийшли і до цієї поліклініки. Через те, що дехто тут без попереднього запису, доводиться стояти у черзі, щоправда недовго. Через такий ажіотаж медикам довелося збільшувати бригаду.

"Допомогу дають: от один лікар стоїть по графіку, нам ще трьох дали", – розповідає медсестра Олена.

Фахівці переконують у протилежному: вакцина не лише зменшує ризик від зараження коронавірусом, а й запобігає тяжкому перебігу хвороби і постковідному синдрому. 

"Можливе утруднене дихання, порушення сну, задишка, труднощі при концентрації уваги. Краще щепитися і не допускати цієї патології", – розповідає директор Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Євгеній Черенок. 

"Особливо, в умова чергової хвилі, піку, коли дійсно в деяких регіонах недостатня кількість ліжок інтенсивної терапії", – розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ ім. Богомольця. 

Нині COVID пацієнтами заповнені 57% лікарняних ліжок. У найбільшій групі ризику захворіти та опинитися в палаті – люди, які старші 60-ти років.

За даними МОЗу, кількість хворих на коронавірус зростає в усіх українських регіонах. Карантинне зонування може почервоніти там, де ситуація буде критичною. А поки залишилися два варіанти.

"Зробити щеплення або й надалі жити в режимі посилених епідемічних правил", – каже головний санітарний лікар Києва Ігор Кузін.

Лідія Середюк, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Нагадаємо, раніше в Міністерстві охорони здоров'я України затвердили перелік організацій, працівники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело