Євросоюз на цьому тижні має намір обмежити поїздки для громадян України через різке погіршення ситуації з коронавірусом в країні. Про це повідомив у Twitter брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.

Журналіст повідомив, що Євросоюз цього тижня планує виключити Україну з переліку безпечних для подорожей країн. Таким чином, для українців кордони країн ЄС можуть знову закритися.

«Україна пізніше цього тижня буде видалена зі списку третіх країн, подорожі з яких рекомендує дозволяти ЄС. Вона була додана в середині липня, але сплеск недавніх випадків Covid-19 означає, що країна більше не потрапить в цей список», – заявив журналіст.

ЄС обмежить поїздки для українців через спалах Covid-19, – джерело


Як відомо, наразі у переліку третіх країн, звідки ЄС рекомендує дозволити несуттєві поїздки, 16 країн, в тому числі Україна.

Країни Європейського Союзу як правило дослухаються до рекомендації Ради ЄС та запроваджують обмеження на в’їзд для жителів країн, яких немає у списку, та на туристичні мандрівки для них.

Раніше стало відомо, що відразу в п'яти областях України ввели червоний рівень епідемічної небезпеки через коронавірус. У червону зону карантину потрапили Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська та Херсонська області. Цей рівень передбачає дію максимальних санітарних обмежень. Зокрема, в червоних зонах припиняють працювати торгові центри, громадський транспорт, кафе і ресторани.

До слова, на днях Франція визнала Україну країною «помаранчевої» карантинної зони через ситуацію зі зростанням захворюваності на Covid-19, хоча раніше ми були у «зеленому» списку. Так, для українських громадян почали діяти суворіші правила перетину французького кордону на в’їзд.

Також Німеччина змінює правила в'їзду українців.

Нещодавно Північна Македонія визнала українські covid-сертифікати.

Крім того, Таїланд відкриється для вакцинованих туристів у листопаді.

Джерело