30 гектарів яблуневого саду, безкоштовно під дрова, віддає агроном у селі Лука-Мелешківська, що під Вінницею. Юрій Овчар каже, змушений це зробити через декілька причин, однією із яких є низький рівень збуту яблук в Україні.

Перед тим як приступити до порізки дерев, агроном підприємства Юрій Овчар проводить інструктаж. Каже, є яблуні, де стовбур вріс у дріт, тож різати їх потрібно знизу і зверху. Мілке гілля можна залишати, його перероблять на стружку.

"Відступаєте 5-10 см і ріжете, а далі просто вивалюєте ногою дерево. Якщо вам не підходить одне дерево, бо багато мілкого гілля на ньому, а поруч дерево краще, то не питання ріжте лише ті, які підходять вам", — каже агроном Юрій Овчар.

30 гектарів яблуневого саду. На Вінниччині запрошують запастись дровами на зиму

Яблуні у саду площею 30 гектарів безкоштовно вирізати дозволили на минулому тижні. Сорт "Джонаголд", каже Юрій Овчар. Викорчовують сад, бо яблуні вже старі і погано родять — їм по 20 років. Цьогоріч із гектара зібрали 30 тонн.

"Дерева хворіли, їх частково вирізали і зараз площа стає непродуктивною. За останні роки Україна має великий надлишок яблук. Зараз важко з реалізацією, бо пропозиція така велика, що яка б ціна не була — люди більше яблук їсти не будуть. Навіть якщо вони у супермаркеті 7 грн коштуватимуть, люди не будуть їсти по 40 кг в тиждень", — пояснює Юрій Овчар.

Агроном каже, потрібно орієнтувати вирощування яблук з виду на ті сорти, які можуть йти на експорт.

Нині майже три ряди яблунь місцеві уже вирізали. Приїздять здебільшого на вихідні, у будні — рідко, каже агроном.

"Кому потрібно, можуть приїхати нарізати собі дров. Їм добре і нам. Ми не будемо витрачати на це свої фінанси", — каже Овчар.

Зрізати дерева на дрова прийшов Олег Проценко. Каже, це чудова можливість підготуватися до зими.

"Прийшов тільки зі своїм товаришем спробувати. Якщо усе буде добре, то запропоную ще іншим своїм друзям і уже прийдемо і загатовимо багато дров", — каже Олег Проценко.

Хлопець каже, вдома у будинку твердопаливний котел. Тож, для обігріву використовують дрова. Щороку купують за дві машини дров. Збирають і сухостій.

"Це дуже вигідно зараз, на зиму можна трішки заготовити. Я беру грубі дрова на розпал, щоб палити дома, а менші можна у мангал", — говорить Олег.

За словами агронома, по старі дерева краще приїздити з власною бензопилою. Коли площу зачистять — висадять молоді сортові яблуні, які даватимуть високий урожай, — каже Юрій Овчар.

Читайте також

Наприкінці року на Вінниччині можуть вирубати 10% яблуневих садів "У пам’ять про льотчика Дмитра Шкарбуна". На Вінниччині висадили яблуневий сад "Алея життя". У Вінниці висадили яблуні на честь донорів органів

Джерело