На Житомирщині батьки учнів, самі учні та колектив Бердичівського ліцею-інтернату спортивного профілю виступають проти закриття їх закладу. Нині після зміни назви та перепрофілювання Житомирського обласного ліцею на території області працюватимуть два навчальні заклади з однаковим профілем, тож батьки та учні занепокоєні, що їх заклад закриють, а дітей переведуть до Житомира. Станом на 3 грудня ніяких рішень стосовно Бердичівського ліцею немає, тож батьки та вчителі не знають, якою буде подальша доля навчального закладу.

Близько 20 батьків учнів, які зібралися у ліцеї, вимагають прояснити ситуацію та не закривати навчальний заклад і не переводити дітей до Житомира. Вони кажуть, що після зміни назви житомирського обласного ліцею не знають, що буде завтра та до чого готуватися.

"Що ми маємо зараз говорити нашим дітям? – запитує мама учня Тетяна Купрєєва. – Як ми маємо дивитися їм в очі? Першого вересня звучали гарні обіцянки нашим дітям. Діти складають якісь плани, якісь надії на майбутнє покладають".

На Житомирщині колектив Бердичівського ліцею спортивного профілю виступає проти закриття закладу

"Діти дуже важко сприймають зміни, тим більше посеред навчального року, – каже мама учня Ярослава Мазур. – Чи зараз наших дітей зривають звідси, чи ні? Я не знаю, що зараз дітям сказати – чи їх переводять, чи вони залишаються. Їх у Житомир беруть чи не беруть, на конкурсній основі чи як? Ніхто нічого не знає, хоч якесь пояснення нам можна дати?"

Десятикласники Олександр та Акім перейшли навчатися до Бердичівського спортивного ліцею з Житомира. Протягом року хлопці вчилися на спортивному профілі у Житомирському обласному ліцеї, проте після ліквідації цього профілю у Житомирі, повернулися до Бердичева. Кажуть, що не хочуть вже втретє за кілька років змінювати місце навчання та повертатися до житомирського ліцею, де знову створили спортивний профіль навчання.

"У нас набагато кращі умови, ніж у Житомирі – і гуртожитки, і їдальня, – каже учень бердичівського ліцею Олександр Матюшин. – У гуртожитках у нас на три людини величезна кімната, а у Житомирі – кімнатка три на три метри, де немає де повернутися. У нас місця стільки, що вистачає з головою. У нас у кожній кімнаті є душ із туалетом, а в Житомирі – один туалет на весь поверх".

"Це складно морально, бо ти звик до вчителів, до колективу, до всього, – каже учень бердичівського ліцею Акім Олішевський. – З усіма знаходиш спільну мову – і вже тобі легше. Якщо змінювати заклад, доведеться знову шукати підхід до всіх і навчання вже буде не те і тренери інші будуть – це дуже складно морально".

Спортивний ліцей у Бердичеві відкрили першого вересня 2020 року. За словами виконуючої обов'язки директора Бердичівського ліцею спортивного профілю Лариси Тарнопольської, цьогоріч заклад мав отримати фінансування за Державною програмою розвитку спорту. Проте тендер на виготовлення проєктної документації для розбудови навчального закладу скасували і вирішили перенаправити на щойно перейменований обласний ліцей.

"Наша територія – 2,8 гектара, – каже Лариса Тарнопольська. – Відповідно до тендерної документації, яка була оприлюднена на сайті державних закупівель, планувалося будівництво спортивного манежу, спортивного комплексу, майданчиків і велика реконструкція усього майнового комплексу".

Начальниця управління зв'язків з громадськістю обласної ради Олександра Стежко зазначила, що Бердичівський спортивний ліцей закривати не будуть, а лише розглядають варіанти подальшої його роботи, наприклад, створення на його базі філії житомирського ліцею.

"Наразі відбувається розробка проєктно-кошторисної документації, проведення експертиз та подання документів на розвиток спортивної інфраструктури саме міста Бердичева, – каже Олександра Стежко. – Мова йде про понад 200 мільйонів гривень на розвиток Бердичівського спортивного ліцею та дитячо-юнацької спортивної школи імені Лонського".

Читайте також У Житомирі батьки і ліцеїсти протестували проти перепрофілювання обласного ліцею в спортивний заклад. Ліцеїсти Житомирського обласного ліцею знову вийшли на протест.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело