Сьогодні, 5 грудня на площі Маяковського у Запоріжжі відзначили День української хустки.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Герман Дубінін.

Захід організували членкині ГО "Запорозькі берегині". Вони взяли за мету об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Як розповіла координаторка свята Олена Шевчук, День української хустки проходить уже втретє.

Запоріжанки відсвяткували День української хустки

"До мене зателефонували, це був 2019 рік, з Вінниці. Там з’явилася така орггрупа, яка вирішила проводити це свято. І тоді в 19-му році ми долучилися до цього свята. Ми самі одягали хустки, одягали наших дочок у хусточки. І ці фото розміщували в Інтернеті", — розповіла Олена.

Вона також додала, що в давнину коли дівчина виходила заміж, вона змінювала головний убір із вінка на хустку та відтоді постійно її носила. За словами Олени, українські жінки опанували понад 100 способів зав’язувати традиційну хустку.

Одна з учасниць заходу — волонтерка Любов Леонова пригадала, що її мама носила хустки та вважала їх оберегами, тому носила не щодня, а лише на свята.

"Коли я дізналася про свято хустки, я прийняла його дуже щиро, як своє свято, як свою родову пам’ять. І тому я, звичайно, купила собі таку хустку. Вона максимально схожа на матусину, так, трошки не та, але, все ж таки, це спогади, це наша історія. Це наш код нації. В кожній квіточці щось закодовано. Принаймні, для мене", — зазначила Любов Леонова.

Інша учасниця свята Людмила Гармаш розказала, що носить хустки як повсякденний головний убір. Жінка вірить у символізм візерунків та кольорів, що містяться на хустках.

"Квіти — це життя, це наше майбутнє. Це те, що Україна буде квітнути, буде земля квітнути. Червоне то любов, а чорне то журба, ви ж знаєте. Зелене — це зело, це розквітає все. Це здоров’я. Кожен колір має своє значення", — підкреслила вона.

Хустка була елементом народного вбрання по всій території України.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Джерело