За 2020 рік глобальний експорт зброї на планеті зріс, попри пандемію та скорочення світової економіки: виробники зброї за рік заробили понад пів трильйона доларів.

Про це йдеться у звіті Стокгольмського інституту дослідження миру SIPRI, який охоплює показники ста провідних виробників зброї на планеті.

"Попри те, що світова економіка скоротилася, за даними МВФ, на 3,1 відсотка, продажі зброї, однак, все одно зросли. Загальне зростання становить 1,3 відсотка", — зазначила дослідниця SIPRI Александра Маркштайнер, передає DW.

На тлі скорочення світової економіки за рік виросли обсяги продажу зброї — SIPRI

Так, згідно звіту, обсяг експорту зброї ста провідних виробників склав 531 мільярд доларів. 54% експорту належить 41 американській компанії, які належать до першої сотні світових виробників зброї.

Водночас серед сотні провідних компаній з'явилися три з Індії: країна за обсягами експорту зброї наздогнала Південну Корею, на неї припадає 1,2 відсотка глобальних продажів зброї. Однак найпотужнішим виробником і експортером Азії є Китай, якому належать 13% ринку.

Як пояснила Маркштайнер, оборонні підприємства КНР має потужну підтримку держави Стратегія розвитку оборонних підприємств країни полягає у тому, що вони нарощують не лише виробництво військової, але й цивільної продукції, а завдяки прибуткам від продажів товарів цивільного призначення є додаткові гроші для розвитку оборонного сектору.

Натомість за даними Стокгольмського університету, експорт російських виробників впав на 6,5%, а глобальна частка російських компаній скоротилася до п'яти відсотків ринку. Як пояснив політолог Маркус Баєр з Боннського міжнародного центру дослідження конфліктів, це пов'язано з посиленням позицій Китаю та Індії, які донедавна були основними імпортерами російської зброї.

Що відомо Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про намір отримати від Росії кілька дивізіонів оперативно-тактичних ракетних комплексів "Іскандер".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело