У 2021 році українці частіше стали брати “швидкі” кредити. За перші три квартали українські мікрофінансові організації (МФО) видали “швидких” кредитів на 49 мільярдів гривень. Це на 261 мільйон більше, нiж за весь 2020 рiк. Тоді загальна сума становила 48,7 мільярдів гривень.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, посилаючись на данi Нацкомфінпослуг та НБУ.

Загалом, українці щороку беруть дедалі більше кредитів. За даними Опендатабот, у 2019-му щомісяця в середньому видавалося близько 982 тисяч кредитів. У 2020-му — 1 мільйон кредитів. У 2021-му році йдеться вже про 1,2 мільйона. Таким чином у порівнянні з попереднім роком середньомісячна кількість оформлених кредитних договорів зросла на 20%.

Українці встановили новий рекорд по мiкрокредитах

З кінця минулого року середня сума кредиту зросла на 11% — з 4059 гривень до 4515 гривень.

Як проаналізував Опендатабот, найчастіше українці беруть кредити онлайн. 85% “швидких” кредитів оформлюються дистанційно — через інтернет.

Щороку заборгованість громадян перед мікрокредитними організаціям збільшується. Загальна сума боргу за 9 місяців 2021-го зросла на 5%. Нині сума протермінованих кредитів становить понад 15 мільярдів гривень.

На початку 2021 року набули чинності зміни до закону про кредитування. Розмір суми штрафів і пені не може бути більшим за два розміри отриманої людиною суми, якщо кредит становить більше 1 мінімальної заробітної плати. Це 6 тисяч гривень із 1 січня 2021 року. Це правило не поширюється на менші кредити. Тут, як і раніше, розмір штрафів і пені не може перевищувати 50% кредиту.

Що відомо За перше півріччя 2021-го українські мікрофінансові організації (МФО) видали 7 152 636 швидких кредитів на суму 31,6 млрд грн. Це на 43% більше грошей, ніж в першому півріччі 2020 року, коли загальна сума позик склала 22 млрд грн. Про це повідомляє сервіс для роботи з відкритими даними Опендатабот з посиланням на данi Нацкомфінпослуг i НБУ. Читайте також Швидке отримання грошей: переваги та недоліки Гроші до зарплати. Як виникло мікрокредитування та як воно працює нині Що робити, якщо шахрай взяв онлайн-кредит на ваше ім’я. Алгоритм від Мін'юсту

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело