Законом 5600 влада збільшить податковий тиск на звичайних українців і зменшить для «своїх» олігархів. Про це заявив народний депутат України з фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка.

«Законопроєкт № 5600 – це красива назва «ресурсний законопроект», і гнила сутність. Бо якщо мова йде про те, що нам потрібно збільшити надходження у бюджет, то в першу чергу ці кошти потрібно отримати від оподаткування олігархів, грального бізнесу і природних монополій», – сказав Синютка.

Натомість, за словами депутата, законопроєктом збільшується податкове навантаження на малий та середній бізнес та звичайних українців.

Соратник Порошенка пояснив, як влада використовує законопроєкт №5600 у політичних цілях

«Цей законопроєкт спрямований проти наших виробників, проти дрібних підприємців, проти фермерів. Тому що за їх рахунок влада хоче отримати додаткові надходження», – наголосив Синютка.

Окрім того, він також звернув увагу, що законопроєктом знижуються податки для олігархів, близьких до влади.

«Влада використовує цей закон в політичних мотивах. Ті, хто її критикують, отримують більші податки. А свої, «домашні» олігархи, тобто ті, які причетні до марганцевої руди – навпаки уникають оподаткування», –розповів Синютка.

Нагадаємо, 30 листопада Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект №5600, яким підвищуються податків для низки галузей. Так, проєкт передбачає зростання податків для населення, а також підвищення ренти на залізну руду та водні ресурси, проте виключає з оподаткування марганцеву руду, яку в нашій країні монопольно добуває олігарх Ігор Коломойський. Через це державний бюджет щороку втрачатиме мінімум 600 мільйонів гривень.

У свою чергу народний депутат Олексій Гончаренко звернувся до президента Володимира Зеленського з закликом ветувати законопроєкт, та відправити його на доопрацювання – для того, щоб збалансувати оподаткування на видобування руди. Якщо ж проєкт буде підписаний, то це свідчитиме про залежність президента від олігарха Ігоря Коломойського, попередив нардеп.

Джерело