В організаціях заявили, що не хочуть "карати мільярди людей" через дії влади Китаю щодо Пен Шуай.

Одні з головних тенісних організацій світу – ITF (Міжнародна федерація тенісну) та ATP (Чоловіча тенісна асоціація) – не приєдналися до позиції WTA (Жіночої тенісної асоціації) щодо співпраці з Китаєм після скандалу з тенісисткою Пен Шуай.

У WTA офіційно заявили, що асоціація більше не проводитиме турнірів на території Китаю та Гонконгу. В організації переконані, що влада КНР порушує права Пен, яка в листопаді звинуватила в сексуальному насильстві колишнього віцепрем'єр-міністра Державної Ради КНР Чжана Ґаолі. Після її заяви допис було видалено з соцмережі, тенісистка понад два тижні не виходила на зв'язок, а її звинувачення продовжували ігноруватися.

Тенісні організації ITF та ATP відмовилися підтримати WTA в бойкоті Китаю: як вони це пояснюють

WTA має сумніви, що Пен перебуває у повній безпеці й що на неї ніяким чином не впливають. Президент WTA Стів Саймон вважає, що "ми не можемо ризикувати безпекою наших гравчинь і працівників під час змагань у Китаї. Китайські лідери не залишили WTA вибору". У КНР назвали це "політизацією спорту".

Читайте також: WTA відмовилася від проведення тенісних турнірів у Китаї та Гонконгу через скандал із Пен Шуай

Тим не менше, інші тенісні організації не наважилися на такий крок, як WTA, і поки не готові відмовитися від турнірів у Китаї.

Як свою позицію пояснюють ITF та ATP

Президень ITF Девід Гаґґерті переконує, що організація "підтримує права жінок" і стверджує, що "звинувачення мають розглянути, ми працюватимемо за лаштунками та напряму, щоб знайти всі відповіді". Це він сказав у коментарі BBC Sport.

Тим не менше, Гаґґерті вважає, що одним із обов'язків організації є розвиток спорту знизу, і це, на його думку, протирічить ініціативам бойкотувати цілу країну.

"Ми не хочемо карати мільярди людей, тож ми продовжуватимемо проводити наші юніорські турніри в цій країні, а також дорослі змагання, які наразі там відбуваються".

У ATP також вирішили не відмовлятися від турнірів зі схожої причини. Там переконані, що "міжнародна присутність дає можливість на щось впливати". Голова асоціації Андреа Ґауденці висловив "занепокоєння" ситуацією з Пен та заявив, що продовжує "консультуватися з членами організації й стежити за розвитком подій".

Колишня перша ракетка світу Мартіна Навратілова розкритикувала таку позицію, назвавши її "соромом". "Тобто ATP зробила б таку саме заяву, якби це стосувалося гравця-чоловіка? Щось мені підказує, що ні", – написала вона у твіттері.

Після того, як ATP опублікувала заяву, ескперший номер серед чоловіків, американець Енді Роддік, сказав, що це приклад того, "як сказати багато слів і не сказати нічого".

Читайте також: "Цього недостатньо". Зникла тенісистка Пен Шуай уперше з'явилася на публіці: відео та реакція WTA Що відомо Поки що WTA лишається єдиною крупною спортивною організацією, яка відмовилася від співпраці з Китаєм: її позиція. Міжнародний олімпійський комітет у цій ситуації дотримується принципу "тихої дипломатії". Президент МОКу двічі спілкувався з Пен Шуай після інциденту та домовився про особисту зустріч у січні. В лютому 2022 року в Пекіні мають відбутися зимові Олімпійські ігри. Історію Пен Шуай називають найгучнішою в китайському русі #MeToo, оскільки вперше звинувачення в сексуальних домаганнях стосуються чиновника настільки високого рангу. Пен Шуай – 35-річна колишня перша ракетка світу в парному рейтингу WTA. Її рекорд у особистому рейтингу – 14-те місце. В одиночному розряді доходила до півфіналу US Open 2014. Дворазова чемпіонка турнірів Великого шолома (Вімблдон-2013, Ролан Ґаррос-2014), дворазова чемпіонка Азійських ігор-2010.

Джерело