Україні найкраще брати приклад із Фінляндії, яка є членом Європейського Союзу, але не входить до НАТО.

Таку думку висловив глава Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішінгер в інтерв'ю Handelsblatt.

Ішингер не вірить у можливість повномасштабного вторгнення РФ до України. За його словами, у Москві знають, що ціна за це буде набагато вищою за вигоду.

Приклад Фінляндії: у Німеччині заявили, що Україну треба взяти до ЄС, але не до НАТО

"Президент Росії Путін вважає, що займає оборонну позицію. Він давно боїться, що США таки приймуть Україну та Грузію до НАТО. Це червона лінія для Росії. Не можна сказати, що Україна та Грузія ніколи не можуть стати членами НАТО. Але ми могли запропонувати Україні орієнтуватися на фінів у довгостроковій перспективі. Фінляндія є членом ЄС, але не НАТО", — сказав Вольфганг Ішингер.

Він вважає правильним, що нова коаліційна угода спочатку займає чітку позицію щодо ситуації в Україні та Білорусі, а лише потім говорить про Росію. На думку Ішингера, Росія проводить "опортуністичну політику", тому з Москвою потрібно вести переговори з позиції сили.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков заявив, що рішення про вступ України до НАТО матиме політичний характер, оскільки деякі країни продовжують дотримуватися тактики непровокування Росії у цьому питанні.

Читайте також:

Лавров заявив, що обіцянки НАТО прийняти до складу України – це гра з вогнем.

У Білому домі заявили про неприпустимість впливу Росії на рішення НАТО щодо розширення Альянсу

Зеленський: Ми щодня доводимо, що можемо співпрацювати з НАТО

Підписуйтесь на наші канали в Telegram та Viber.

Джерело