Зі скандалу, 2 грудня, почала роботу комісія на конкурс керівника Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні.

Як повідомила «Галка», за кілька десятків хвилин до старту засідання стало відомо, що в неї без пояснення не включили представників профільних громадських пацієнтських організацій, котрі допомагають боротися з поширенням ВІЛ та туберкульозу і подалися на участь у роботі комісії. Йдеться про “Захід Шанс” та “100% життя”.

Але про все послідовно.

Метушня навколо інфекційної лікарні: конкурс розпочався, чекають на претендентів

Ігор Дмитренко, директор Департаменту охорони здоров’я переконує, що все відбувається відповідно до чинного законодавства.

«Є ряд документації, яку своєю чергою подають і представники, які входять в комісію, а також учасники, які подають документи на сам конкурс. Враховуючи те, що департаменту охорони здоров’я делегувала повноваження обласна рада, відповідно проводить конкурс саме він», – розповідає Дмитренко.

Наразі конкурс уже оголошений. В склад комісії, каже, входить заступник директора департаменту —  Володимир Дзьомбак, він є і головою комісії, також – два депутати облради, які входять в медичну профільну комісію, ще – три представники, які обрані профспілковою організацією з лікувального закладу, і три громадські організації, які подали весь пакет документів і їх додали в конкурс.

Є певні вимоги для майбутнього директора лікарні. Так він повинен мати дві вищі освіти: медичну та економічну, зокрема від кандидата вимагають також і досвід роботи керівником, вміння комунікувати і бачити стратегію розвитку медичного закладу на п’ять років.

Ця стратегія, власне, входить у пакет документів, які подає учасник. Потім же він презентує її членам комісії та усім учасникам засідання.

Скільки буде претендентів наразі невідомо, тому що цей етап конкурсу є проміжним, тобто зараз лише створили комісію і визначили, що до 20 грудня претенденти подаватимуть документи.

Ігор Дмитренко не розуміє, чому навколо інфекційної лікарні така метушня.

«Я не можу пояснити такого ажіотажу, скажу, що вже два рази «завдяки» якимось організаціям конкурс скасовували, і коли була ситуація минулого тижня, то також прийшли і громадські організації, і депутати обласної ради, аби зірвати перший етап конкурсу», – зазначає директор Департаменту.

Ігор Дмитренко запевняє ,що Департамент відкритий для усіх, відповідно усю інформацію будуть висвітлювати як на сайті департаменту, так і на сайті ОДА.

«Ніхто ховатись не буде, усе відкрито, ті люди, хто не входить в комісію, вони не можуть втручатись в конкурс. Хочу звернути увагу, що від громадських організацій подали сім заявок на вступ у комісію, ми провели додаткове засідання, де залучили фахівців, зокрема юриста, аби перевірити пакет документів, так відібрали тільки ті організації, які подали їх в повному обсязі», – каже Дмитренко.

Отже, до 20 грудня можна подавати документи на участь у конкурсі. Далі засідатиме комісія, яка розгляне чи в повному обсязі подані документи, їх приймуть або відхиляють і призначають наступний етап конкурсу.

На ньому уже визначать керівника лікарні. Аби він став повноцінним директором, за його кандидатуру мусить проголосувати облрада.

Метушня навколо інфекційної лікарні: конкурс розпочався, чекають на претендентів

Джерело