Працівники Івано-Франківської міської аварійно-рятувальної служби відвезли до Галицького національного природного парку лебедя, якого вони врятували 5 грудня з "крижаної пастки" на Німецькому озері. Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Франківці впродовж вихідних телефонували на лінію "101" з проханням врятувати цього лебедя, адже він примерзав до криги на Німецькому озері, розповідає директор міської аварійно-рятувальної служби Олег Бевський. Рятувальники двічі виїжджали на Німецьке озеро й у неділю вирішили спіймати птаха, щоб відігріти його та показати ветеринару.

"У суботу наш наряд виїхав за одним із лебедів. Дійсно, були ознаки, що він замерз. Він рухався, коли його злякали, він злетів, політав і знову сів. У неділю, коли вже хлопці поїхали, не знаю, чи це той самий лебідь чи інший, він вже не міг злітати", — каже Олег Бевський.

Врятованого в Івано-Франківську лебедя відвезли у Галицький природний парк

Анна Бігун — одна з тих, хто телефонував у службу "101". Вона кожного дня гуляє поблизу Німецького озера із собакою. Жінка розповідає, тут у теплу пору постійно є лебедина сім’я. Але птаха, якого просила врятувати Анна Бігун, ця сім’я до себе не підпускала.

"У нього була така малесенька ополоночка, де він занурював тільки ніжки. Але, якби він пішов десь здобути собі їжу, то ополоночка б затягнулася. До інших птахів, там, де лебедина сім’я живе, його не приймали, його дзьобали, відганяли, й він був сам-самісінький. На другий день, оце вчора, був ще сильніший мороз. Ми прийшли, він теж не реагував ніяк. Ми хотіли його сполохати, щоб він хоча б підняв крила, побачити, чи не примерзли крила, чи не примерзли лапки", — розповідає Анна Бігун.

На Івано-Франківщині впродовж минулої доби рятувальники п'ять разів допомагали лебедям вивільнитися з "крижаної пастки" на озерах.

Від вечора неділі 5 грудня лебідь з Німецького озера жив на базі Івано-Франківської міської аварійно-рятувальної служби.

"Я заступив на караул, і його нам передали. Дав йому води, трохи попити, поїсти. Поки що після того всього він трошки у трансі, переляканий. Самі розумієте — тварина, вона ж дика", — каже рятувальник Петро Кашуба.

6 грудня працівники служби вирішили відвезти птаха у Галицький національний природний парк. Там лебедя оглянув начальник сектору реабілітації та реінтродукції диких тварин Андрій Гембарський. За його словами, птах здоровий і важить 8-9 кг, що є нормально для дорослої особини. Як каже спеціаліст, лебеді здатні витримати температуру до 20°C морозу. Взимку вони шукають водойму, яка не замерзає, щоб мати змогу харчуватися.

"Панікувати не варто, лебідь великий, вони собі дають раду у природних умовах. На Німецькому озері є група лебедів, є гніздова пара, яка виводить постійно пташенят. Люди цих пташенят і лебедів підгодовують, тому інші лебеді можуть прилітати, бо також хочуть харчуватися біля них. Ця пара – це є їхня гніздова територія, вони просто не пускають, або відганяють", — розповідає Андрій Гембарський.

Андрій Гембарський каже, працівники парку планують впродовж кількох днів ще поспостерігати за лебедем і за сонячної погоди відвезти його на Бурштинське водосховище.

Читайте також

На Прикарпатті врятували двох лебедів, які потрапили у крижану пастку Прикарпатські рятувальники розгорнули пункти обігріву на гірських перевалах Снігу подекуди — понад 30 см. На Франківщині дорожники розчищають заметені автошляхи

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело