92 окрема механізована бригада ім. Івана Сірка у День Збройних сил України у Харкові отримала три танки Т-64БВ та 10 БТР-4Е.

Про передачу техніки на майдані Свободи у Харкові оголосив на заході з нагоди 30-річчя ЗСУ глава держави Володимир Зеленський, повідомляє кореспондент Суспільного.

92 бригада отримала три модернізованих танки та 10 бронетранспортерів.

30-річчя ЗСУ: 92 бригада на Харківщині отримала партію танків та БТР

Президент України Володимир Зеленський пояснив, чому харківський майдан Свободи став центральним для святкування 30-річчя ЗСУ: "Це знаково, адже свобода для нас — це найбільша цінність, яка, я впевнений, немає обмежень, це символ нашої держави, усієї України, яку захистили від агресії Росії у 2014 році і продовжують захищати сьогодні наші військові усієї країни".

"Ця техніка краща, більш удосконалена, можна вести бій як командиру, так і навіднику-оператору. Більш маневрена, швидша", — сказав Суспільному військовослужбовець 92-ї бригади Микола Ткачов.

У святкуванні на майдані Свободи беруть участь понад 200 військовослужбовців, розповів Суспільному начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ Володимир Фітьо. Крім офіцерів 92-ї бригади, на майдані Свободи — офіцери та курсанти Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба, курсанти Військового інституту танкових військ, оркестр.

Що відомо 6 грудня 1991 року Верховна рада прийняла закон "Про Збройні сили України". День Збройних сил України відзначають за постановою парламенту від 19 жовтня 1993 року. До 30-річчя Збройних сил між українськими містами організували телеміст. 5 грудня 2021 року у Харкові почали готуватися до святкування 30-річчя ЗСУ: на майдані Свободи виставили три танки, 10 бронетранспортерів та 10 броньованих автомобілів "Козак-2М1". Через заходи на майдані Свободи 6 грудня змінено рух транспорту в районі майдану Свободи, заборонено паркуватися.

Джерело