Президент Сполучених Штатів Джозеф Байден проведе переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Розмова лідерів двох країн відбудеться перед розмовою Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє Independent.

За словами високопоставленого представника Білого дому, Байден поговорить із Зеленським і лідерами ключових європейських союзників, щоб скоординувати своє послання і обговорити його з Путіним у вівторок, 7 грудня.

Він додав, що Байден має намір поговорити Путіним з «єдністю і сильною трансатлантичною солідарністю щодо подальших дій».

Байден поговорить із Зеленським перед розмовою з Путіним

Чиновник заявив, що Байден планує в розмові з Путіним висловити «глибоку стурбованість» США нарощуванням Росією військової потужності вздовж кордону з Україною, а також «інші критичні питання» такі, як «стратегічна стабільність, кіберпростір і ядерна програма Ірану».

«Президент проведе переговори так само, як він це робив у минулих дискусіях з Путіним, у професійній, відвертій, прямій манері, де він ясно дасть зрозуміти - без будь-якого риторичного розквіту або розмахування пальцями - що Сполучені Штати готові зробити, як щодо стримування, так і щодо дипломатії», – сказав чиновник.

Раніше переговори президента США Джо Байдена та російського лідера Володимира Путіна підтвердили в Білому домі. Головною темою розмови стане Україна.

У Кремлі повідомили, що початок переговорів очікується «в районі шостої вечора» (17:00 за київським часом).

У президента України Володимира Зеленського від завтрашніх переговорів президента США Джо Байдена з президентом РФ Володимиром Путіним очікують «прояснення глобальної картини».

Джерело