У день Збройних сил України на майдані Свободи у Харкові вшанували пам'ять загиблих в авіакатастрофі Ан-26, яка торік у вересні забрала життя 26 курсантів та офіцерів.

Під час церемонії до 30-річчя ЗСУ за участі президента України Володимира Зеленського на майдані Свободи показали фотографії усіх загиблих внаслідок падіння літака.

"Саме на цій площі з ними прощалися всі ми разом, прощалася вся Україна. Вічна їм пам'ять", — сказав Зеленський.

У День ЗСУ на майдані Свободи у Харкові вшанували загиблих в катастрофі Ан-26

На захід до Дня ЗСУ прийшов єдиний уцілілий в катастрофі Ан-26 курсант В'ячеслав Золочевський, повідомив глава держави.

"В тій страшній трагедії ми втратили 26 воїнів. На щастя, один курсант В'ячеслав Золочевський залишився живим. І сьогодні він тут. І сьогодні — він символ того, що ми ніколи не маємо права здаватися. Сьогодні ми ще з більшою гордістю кажемо: ми пишаємося нашими Повітряними силами і ми не маємо іншого варіанту, аніж зробити їх непереможними", — сказав президент.

Зеленський нагадав про підписання контракту на виробництво і постачання Повітряним силам трьох нових військово-транспортних літаків Ан-178, нове озброєння і майбутні плани.

"На озброєння прийняті безпілотні авіаційні комплекси "Лелека" та "Байрактар". Ми починаємо в Україні будівництво нашого українського заводу з виготовлення сучасних військових дронів", — зазначив Зеленський.

На майдані Свободи також присутні родичі загиблих в Ан-26 — вдова капітана Олексія Остапенка Олена та мати курсанта Артема Дудли Анжела, мати штурмана Ашрафа Мсуя Рима та інші.

Слухайте також: Подкаст Суспільного Харків "Ан-26. Історія останнього польоту" у SoundCloud, Apple та Google Podcasts

Під час церемонії військовим вручили сертифікати на техніку, державні нагороди, бойові прапори та почесні найменування частин та присвоїли нові звання.

Що відомо В авіакатастрофі військового Ан-26 25 вересня 2020 року загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив курсант В'ячеслав Золочевський. У жовтні 2020 Золочевському вручили медаль "За військову службу Україні". У вересні 2020 року стало відомо, що Золочевський не зможе навчатися на військового льотчика — за висновком військово-лікарської комісії його визнали непридатним до військової служби у мирний час та обмежено придатним у воєнний час. Роковини катастрофи Ан-26 під Чугуєвом: на місці падіння встановили тимчасовий камінь. У справі про катастрофу — шестеро підозрюваних, в тому числі колишній в. о. начальника вишу Олександр Турінський. "Є докази, які доводять причетність підозрюваних до катастрофи", — слідчий ДБР у справі Ан-26.

Джерело