Рівненський апеляційний суд виніс рішення у справі Миколи Сердюка, якого засудили за виготовлення та зберігання вибухівки, внаслідок чого загинули двоє його внуків. Суд залишив попередній вирок – 11 років за ґратами – без змін. Як йдеться на офіційному сайті суду, на засіданні чоловік стверджував, що вибухівку до його дому міг принести сам загиблий онук.

Що це за історія

Раніше Суспільне повідомляло: 61-річного Миколу Середюка обвинувачували одразу за трьома статтями: умисне вбивство двох дітей, незаконне поводження з вибухівкою та незаконне виготовлення вибухових речовин.

В липні 2019 року в селищі Смига Дубенського району 11-річна дівчинка і 13-річний хлопчик, які були онуками дружини Миколи Середюка, прийшли в гості до бабусі. Тоді ще 59-річного Миколи Середюка на той момент не було вдома. Діти відкрили металевий сейф, що стояв у майстерні чоловіка і знайшли там коробку із вибуховим пристроєм. Її відкриття спричинило вибух.

Загибель дітей на Рівненщині: суд не пом'якшив вирок збирачу боєприпасів, попри прохання рідних

Діти загинули на місці, а в господарстві чоловіка виявили більше тисячі вибухонебезпечних предметів.

У поліції тоді зазначили: з 2002 по 2014 рік чоловіка чотири рази притягували до кримінальної відповідальності за незаконне поводження із боєприпасами, але в трьох випадках йому давали умовний термін і один раз він потрапив під амністію.

Чоловік усе збирав на околицях Смиги і приносив додому. А після того, як у 2017 році Миколу Середюка пограбували, він зробив і розставив по господарству чотири саморобні міни-пастки. І, за версією слідства, 13 липня 2019 року діти натрапили на одну з них.

Що вирішив суд спочатку

Миколу Сердюка судили 6 липня 2021 року у Рівненському міському суді. Суддя Сергій Наумов озвучив висновки судової комплексної вибухотехнічної експертизи, в якій йшлося про те, що вибухівку виготовили на основі корпусу 50-міліметрової осколкової міни з зарядом тротилу.

Обвинувачений можливість такої пастки вбити дітей заперечував. Він припускав, що вибухівку у двір приніс 13-річний онук дружини.

Суд визнав чоловіка винним в інкримінованих злочинах та обрав йому покарання у вигляді 11 років тюрми, зарахувавши строк перебування під вартою з розрахунку один день в СІЗО за два дні тюрми. Микола Сердюк перебував під вартою два роки, тож фактично з присудженого терміну він уже відсидів чотири роки.

Рідні засудженого з таким рішенням не погоджувались та вважали покарання надто суворим.

Що вирішив апеляційний суд

Перше засідання апеляційного суду відбулось наприкінці жовтня 2021 року. Тоді на засідання не прийшов ні адвокат Сердюка, ні його рідні. Тож суд вирішив, що засідання без них неможливе та переніс його на 22 листопада.

Прокуратура, рідні чоловіка та він сам подали апеляцію. Прокурор просив суворішого покарання – 15 років тюрми. Аргументував це тим, що покарання, призначене судом першої інстанції, не відповідає тяжкості злочину.

Адвокат Сердюка та батьки загиблих дітей просили перекваліфікувати дії з умисного вбивства на вбивство з необережності й призначити йому м’якше покарання – позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років. Вони зазначали, що чоловік вжив усіх заходів, аби обмежити доступ сторонніх до сейфів з вибухівкою та не розумів повністю усю небезпеку його заняття.

Втім, апеляційний суд відхилив усі апеляційні скарги та залишив попередній вирок без змін – 11 років за ґратами.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело