США не планують використовувати американські сили проти Росії у разі вторгнення в Україну.

"Ідея про те, що Сполучені Штати збираються в односторонньому порядку застосувати силу, щоб протистояти вторгненню Росії в Україну, зараз не планується", — заявив Байден, передає Politico.

Водночас він зазначив, що країна може забезпечити Росії "тяжкі наслідки" та підтримати обороноздатність України та східних союзників НАТО.

США не планують напряму застосовувати військову силу проти Росії Читайте також: SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти

Байден також наголосив, що напряму попередив про наслідки президент РФ Володимира Путіна під час останньої телефонної розмови.

"Я був дуже прямолінійним. Не було жодних різких слів. Я був ввічливим, але дуже чітко дав зрозуміти: якщо він справді вторгнеться в Україну, будуть серйозні наслідки. Тяжкі наслідки, економічні наслідки, яких він ніколи ще не бачив і не мав", — наголосив американський лідер.

Що відомо 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна. Першочерговою темою обговорення стала ескалація на кордонах Росії та України; крім того, йшлося про співпрацю у сфері кібербезпеки, регіональні питання та двосторонні відносини. На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-початку лютого 2022 року. 30 листопада Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України. Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією. Президент Володимир Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го. 6 грудня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що російські збройні сили продовжують збільшувати свою присутність на кордоні, чисельність військових Росії поблизу України може зрости до 175 тисяч.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело