Депутати Вознесенської міської ради відмовились прийняти у комунальну власність обласну школу-інтернат "Обдарованість". "За" прийняття інтернату на баланс міста проголосував один депутат, проти – 13, утрималось – 14, не голосував – один.

На сесії Вознесенської міськради була присутня кореспондентка Суспільного Ольга Руда.

За словами голови профспілки Вознесенської загальноосвітньої школи №7 Світлани Плохотнюк, у Вознесенську під ліквідацію потраплять загальноосвітні школи №2, №7 та ліцей "Інсайт". Дітей зведуть в одне приміщення, це приблизно тисяча учнів, а більша частина вчителів залишиться без робочих місць.

На Миколаївщині місто не готове прийняти до комунальної власності обласний інтернат

"Якщо ми говоримо про ліквідацію шкіл №7, №2, ліцею "Інсайт" та інтернату "Обдарованість", то там виходить чотири робочі колективи. То не всі робітники зможуть зайняти свої місця. І якщо ми говоримо, що місто не може "потягнути" фінансово таку будівлю, то навіщо її взагалі приймати на баланс?", — сказала Світлана Плохотнюк.

На позачерговій сесії Вознесенської міської ради обговорювали питання прийняття на баланс міста школи-інтернату "Обдарованість". Про ліквідацію освітніх закладів мова не йшла. Частину мітингувальників, яка була присутня у сесійній залі, це обурило.

За словами директорки департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Алли Веліховської, в обласній школі-інтернаті "Обдарованість" навчаються приблизно 130 учнів. Вісім вихованців закладу є повними сиротами. Їх мають розподілити в дитячі будинки сімейного типу, а зі шкіл міста Вознесенська зробити гімназії до дев'ятого класу. Учні 10-12 класи мають закінчувати навчання у профільних ліцеях. Такий план розвитку освіти мають здійснити вже у 2022 році.

"Це означає, що до 1 липня цей заклад існує, як обласна загальноосвітня школа-інтернат. З 1 липня вона припиняє свою діяльність, як дана юридична особа, і в такому випадку Вознесенськ може організувати на її базі будь-який навчальний заклад для забезпечення своїх освітніх процесів", — розповіла Алла Веліховська.

Як пояснила Алла Веліховська, у процес реорганізації обласна влада не втручається через те, що це повністю належить до функцій місцевого самоврядування.

Читайте також: "У Миколаєві 20 закладів освіти планують перепрофілювати в ліцеї"

Начальниця управління освіти міста Вознесенська Світлана Кисільова розповіла, що загальноосвітні школи №2 та №7 міста Вознесенська могли б існувати як гімназії. Нагальної потреби в переводі учнів в одне приміщення школи-інтернату "Обдарованість" немає.

До того ж зі слів чиновниці, сумарна кількість учнів у двох школах сягає майже тисяча учнів, а приміщення "Обдарованості" розрахована на 700. На оплату комунальних послуг двох шкіл управління витрачає в рік майже 1 млн 200 тис. грн, а "Обдарованість" за цей період витрачає майже 3 млн грн.

"Школи в нормальному стані, є відповідна техніка, меблі. Так, ЗОШ №7 стара, вона потребує зовнішнього ремонту. Немає лише харчоблоків і це є аргументом. Але у ЗОШ №7 є спортзал сучасний. Я б не сказала, що ці школи якось відрізняються або виділяються", — розказала Світлана Кисільова.

За словами Вознесенського міського голови Євгена Величка, місто може утримувати у комунальній власності школу-інтернат "Обдарованість" за умови фінансування державних субвенцій, але в цьому випадку на його базі має бути облаштована гімназія або ліцей.

Питання про передачу школи-інтернату відтермінували на невизначений строк. За словами міського голови, до цього питання повернуться вже у 2022 році.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело