Росія перекинула дивізіон 49-ї зенітної ракетної бригади під Воронеж, що знаходиться у приблизно 200 кілометрах від українського кордону.

Як передає група розслідувачів Conflict Intelligence Team, на станції Маслівка в передмісті Воронежа помітили багато військової техніки, зокрема як мінімум один зенітний ракетний комплекс "Бук".

На одному з відео також є самохідні артилерійські установки "Мста-С", танки Т-80У, а також самохідна вогнева установка 9А310М1 та пуско-зарядна установка 9А39М1 зенітного ракетного комплексу "Бук-М1" та транспортні машини 9Т229 на 2 транспортні контейнери 9Я266 для ракет.

Російські військові перекинули

На іншому відео видно ешелон з іншими установками комплексу, а також з станцією радіолокації 9С18М1 "Купол", який вказує на наявність принаймні одного повного дивізіону ЗРК. Бортові номери установок зафарбовані.

За даними розслідувачів, на станції у Воронежі розміщені поїзди, що прибули зі станцій Наро-Фомінськ (Московська область), Ілліне (Нижегородська область) та Червоний Бір (Смоленська область). Неподалік цих станцій дислокуються відповідно 4-а гвардійська танкова дивізія, 288-а артилерійська бригада і 49-а зенітна ракетна бригада, які входять до складу 1-ї гвардійської танкової армії.

Що відомо США не планують використовувати американські сили проти Росії у разі вторгнення в Україну . Про це 8 грудня заявив президент США Джо Байден. 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна на тлі численних повідомлень про скупчення військ РФ на кордоні з Україною. Байден і Путін говорили в закритому режимі, майже 2 години. Як повідомила пресслужба Білого дому, Байден "висловив глибоку стурбованість США і європейських союзників щодо ескалації Росією сили довкола України". Також американський президент заявив, що США і союзники запровадять "рішучі економічні та інші заходи" у разі військової ескалації, підтвердив підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і закликав до деескалації та повернення до дипломатичних засобів вирішення ситуації. За повідомленням Кремля, Путін заявив про нібито "деструктивну лінію Києва, спрямовану на повний демонтаж Мінських угод і домовленостей, досягнутих у Нормандському форматі". Він також закликав "не перекладати відповідальність" за ескалацію "на плечі Росії". За словами Путіна, НАТО "вживає небезпечні спроби освоєння української території" та попрохав "юридично зафіксованих гарантій, які виключають розширення НАТО у східному напрямку і розміщення в сусідніх із Росією державах ударних наступальних систем озброєнь". Після перемовин із Путіним Байден поговорив із лідерами Франції, Німеччини, Італії і Британії. З президентом України Володимиром Зеленським Байден планує поговорити 9 грудня. Читайте також

"Доля України все ще висить на волосині". Що світові ЗМІ пишуть про саміт Байдена і Путіна

SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти

ЗМІ продовжують повідомляти про загрозу вторгнення РФ в Україну, Кремль заперечує. Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело