Точну кількість резервістів та тих, хто готується взяти зброю у разі небезпеки, не називають

Численні проросійські мітинги, захоплення адмінбудівель і вже потім військова агресія. Саме так розпочиналася окупація українських територій у Криму і на сході 14-го. Армія була розвалена, не було і загонів територіальної оборони.

"Пам’ятаєте, перші зіткнення біля Донецької ОДА були майже на рівних. Поштовхалися, покричали і розійшлися. На другий день проросійські вийшли з автоматами Колошникова, а у наших не було нічого", - розповідає заступник директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербина.

Нависла загроза нападу: у Києві зібралися представники штабів оборони з усієї України – що вирішили (Відео)

Полковник Михайло Щербина зі збройних сил звільнився два роки тому. Нині створює бригаду тероборони у столиці, яка має бути готовою охороняти адмінбудівлі, стратегічні об'єкти, інфраструктуру. І не допустити помилок, які були 14-го в Луганську та Донецьку.

"Путін непередбачуваний. Наше завдання бути готовим в будь-який час", – наголошує Щербана.

"Якщо ми говоримо про волонтерку - то це волонтерка національного рівня. Якщо ми говоримо про вишколи, то це вишколи у 24 областях. Якщо ми говоримо про рух опору, то це організована структура, а не окремі партизанські загони", - пояснює співорганізатор Всеукраїнського з'їзду штабів оборони Владислав Соболевський.

Скупчення російських військ уздовж кордону знову змушує українців об'єднуватися. Щоб скоординувати дії військових та цивільних, Інститут національного розвитку та Рух сприяння територіальній обороні України провели Всеукраїнський з'їзд штабів оборони.

"Україна насправді втратила суб’єктність. І без нас говорять про нас. Ми не дипломати. Це вже не наша задача, наша задача як громадськості організовуватися і бути кращими, ніж в 14-му", - переконує Соболевський.

"Є люди, але хотілося б щоб більше було. Поки нема сприяння держави, то люди поки що на словах готові підтримувати, якщо щось буде більш серйозне, я думаю, ми зможемо зібрати людей", - зауважив представник штабу оборони одеського регіону Валерій Нестерук.

В Україні територіальну оборону формують за принципом одна область - одна бригада. Окреме формування має Київ як найбільше місто та столиця. Точну кількість резервістів та тих, хто готується взяти зброю у разі небезпеки, не називають. Але раді будуть усім.

Лілія Прокопенко, Ганна Кудрявцева, "5 канал".

Як відомо, протягом останніх тижнів іноземні ЗМІ з посиланням на дані власних розвідок повідомляють про плани Москви розпочати повномасштабний наступ на Україну. А напередодні газета The Washington Post, а згодом і німецьке видання Bild заявили, що Росія розглядає варіант захоплення України у три етапи. 

Як повідомляв 5.UA, 21 листопада чільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія готується напасти на Україну наприкінці січня – на початку лютого 2022 року.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело