У четвер, 9 грудня, шахтарі перекрили пішохідний перехід біля пункту пропуску "Рава-Руська". Так вони вимагають, аби їм виплатили заборгованість з зарплати. Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного Ірина Ферин.

За словами правоохоронців, там є близько 80 протестувальників.

Ще частина шахтарів пішла до Червоноградської міської ради. Там сьогодні відбувається засідання депутатів, розповів у коментарі Суспільному голова Незалежної профспілки гірників шахти "Межирічанська" Василь Лесняк. Шахтарі хочуть звернутися до влади. За словами Василя Лесяка, на їхній шахті працює понад 1100 гірників. Їм не виплатили зарплату, починаючи з вересня.

На Львівщині шахтарі перекривають дорогу біля пункту пропуску

Інформація доповнюється...

Що відомо Близько 18:00 8 грудня 32 гірники шахти "Червоноградська" вийшли на поверхню після того як півтори доби пробули під землею. Гірники продовжують свій протест. Грошей їм наразі не виплатили. Про це Суспільному повідомив голова незалежної профспілки шахти Валерій Бабій. До протесту також долучилися й інші шахтарі. Гірники шахт "Великомостівська", "Межирічанська", "Степова" відмовилися спускатися у шахту. Всі ці шахти належать Держпідприємству "Львіввугілля". А частина працівників шахти "Лісова" вранці, 8 грудня, перекривали трасу. Станом на 7 грудня заборгованість із зарплати на державних шахтах вугільної промисловості досягла 2 млрд 340 млн. Про це повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. Як передає Укрінформ, 3 грудня, під час години запитань до уряду, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що держава повністю виконує свої зобов'язання по виплатах шахтарям. За його словами заборгованість по зарплатах виникає через неналежне виконання керівниками окремих підприємств своїх обов'язків. Він додав, що до директорів підприємств, які не виконують зобов'язання, будуть застосовувати дисциплінарні стягнення. Міністерство енергетики 1 листопада перерахувало 671,4 млн гривень на виплату зарплати працівникам державних шахт. Ще 335,8 млн грн передбачено на виплату заробітної плати гірникам у грудні поточного року.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Джерело