Економіст Олексій Кущ розповів про те, яку роль у національній економіці відіграють золотовалютні резерви та розвіяв популярні міфи про них.

Свій коментар він дав у програмі Михайла Чаплиги «Скажи-но, дядьку».

«Золотий запас має забезпечувати стабільність національної валюти. Це резерви країни, як то кажуть, на чорний день. Такі запаси мають усі країни, але далеко не завжди найбагатші країни мають найбільші золотовалютні резерви. Наприклад, США за розміром резервів знаходяться у світі на п'ятому місці, хоч це перша економіка світу. Навіщо їм резерви, якщо вони друкують долари? Але це стосується не лише США – Німеччина та Франція перебувають десь у другій десятці. А один із найбільших резервів – у Китаю. Але там зовсім інша система, там резерви формувалися у рамках моделі взаємодії зі США. Формувати цю модель ще в 1980-х роках почав Ден Сяопін: Америка дає інвестиції та технології, а китайці дають дешеву робочу силу і на своїй території створюють вільні економічні зони», - каже експерт.

Далеко не завжди найбагатші країни мають найбільші золотовалютні резерви, - Олексій Кущ

При цьому, зазначає він, товари переважно продавалися на американському ринку.

«Китайці витрачають гроші переважно на себе, але значну частину вкладають у цінні папери США. А там рахунок цих грошей покривають дефіцит бюджету», - зазначає Олексій Кущ.

Джерело