Про це він розповів у своїй програмі «Контрольний удар» з Максимом Ялі.

За словами Максима Ялі, минуло пів року після негласних домовленостей Путіна і Байдена після їхньої зустрічі в Женеві, і саме такий період часу президент США відвів для їх реалізації.

Максим Ялі назвав головний практичний підсумок переговорів Путіна та Байдена

Втім, зазначив політолог, зараз саме Путін став ініціатором підбиття проміжних підсумків, адже його мета змусити Україну виконати політичну частину Мінських угод не здійснилася. Експерт додав, що цьому, ймовірно, завадили провал спецоперації щодо виведення військового контингенту США з Афганістану, а також блискуче виконання спецоперації з евакуації афганських біженців з боку українських розвідників.

«Після такої посильної допомоги з боку України зберегти хорошу міну на обличчі Байдена при відверто поганій грі в Афганістані, а також на тлі хвилі приголомшливої критики з боку республіканців за угоду з Меркель щодо «Північного потоку-2» відкрито змушувати Зеленського у Вашингтоні піти на політичне самогубство Байден уже не міг», - каже Максим Ялі.

Він пояснив, що президент США не зміг цього зробити не тому, що йому совість не дозволяла, а просто виходячи з банального політичного розрахунку та з огляду на свої рейтинги, з якими в останні місяці справи дуже погані.

«Насправді головним практичним підсумком переговорів Путіна з Байденом на тлі ритуальних заяв з обох сторін щодо України стало зникнення поправки з узгодженого обома палатами Конгресу США законопроєкту про військовий бюджет на 2022 рік щодо санкцій проти «Північного потоку-2», на якій наполягали республіканці, зірвавши перше голосування», - розповів Максим Ялі.

Джерело