За період перебування при владі Президента Володимира Зеленського Україна не тільки не подолала економічну кризу, але ще глибше в неї занурилася. І це особливо помітно, якщо порівнювати показники нашої країни з економічними і соціальними показниками Європи і сусідніх держав, при цьому у своєму щорічному посланні до Верховної Ради Зеленський озвучив фантастичні показники в економіці і соціальній сфері, які не відповідають дійсності і українським реаліям. Про це заявити голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук, повідомляє 112.ua. 

Лідер ОПЗЖ підкреслив, що відповідальні за те, що Україна скотилася на саме дно європейських і світових рейтингів, особисто Президент і його команда, які проводять провальну економічну, бюджетну та енергетичну політику.

"У своєму щорічному посланні до Верховної Ради Президент Зеленський бравував рекордним показником середньомісячної заробітної плати українців. Забувши, однак, уточнити, що за цим показником Україна займає останнє місце в Європі. Так, середньомісячна заробітна плата в нашій країні за підсумками 10 місяців 2021 року склала 13648 грн, або $498,5. Тоді як, наприклад, рівень середньої зарплати в сусідній Молдові-9044 лея, або близько $502,5. Так що пишатися ні Президенту Зеленському, ні бездарному українському уряду тут абсолютно нічим", - поінформував Медведчук.

Медведчук: До кінця каденції

Більш того, додав парламентарій, в 2021 році Україна посіла останнє місце в Європі і 78-е місце з 167 країн світу в глобальному рейтингу країн за рівнем добробуту The Legatum Prosperity Index. Для порівняння: у Молдови 72 — е місце в рейтингу, у Білорусі-66-е.

За інформацією політика, також не райдужним виглядає рівень добробуту українців і в щорічній доповіді Global Wealth Report швейцарського банку Credit Suisse.

"У 2021 році він склав $13104. І це також останнє місце серед усіх країн Європи. Для порівняння: в Європі цей показник склав $174836, у світі — $79952. Навіть у сусідній Молдові рівень добробуту вищий, ніж в Україні — $15491. І це головний, дійсно показовий результат роботи Зеленського і його команди в соціальній сфері", - зазначив Віктор Медведчук.

Також він назвав ще один експертний рейтинг, де Україна очолює відстаючі країни-дослідження GfK Purchasing Power Europe. Згідно з даними, серед 42 європейських держав наша країна займає останнє місце за купівельною спроможністю, мало того, середній показник по Європі майже в 8 разів перевищує відповідний показник України.

Віктор Медведчук підкреслив, що заяви Президента про рекордний внутрішній валовий продукт України також не витримують жодної критики.

"У порівнянні з іншими країнами його розмір незрівнянно низький. За підсумками 2020 року за показником ВВП на душу населення Україна займає також останнє місце в Європі і 137-е місце в світі (у рейтингу Світового банку) ‒ $3727. Тоді як ВВП на душу населення в Польщі становить $15656, в Угорщині — $15899, в Румунії — $12896, в Болгарії — $9975, і навіть в Молдові він вищий ‒ $4551. Серед країн ЄАЕС в Білорусі ВВП на душу населення ще в минулому році досяг $6411, в Казахстані — $9056, в Росії — $10127. Такі низькі показники України-підсумок бездарної економічної політики Зеленського та його команди", — констатував голова політради партії "опозиційна платформа — за життя".

Політик упевнений, що все це наслідок нездатності чинної влади реалізувати структурні економічні реформи, помилковий зовнішньоекономічний вектор розвитку України, корупція в найвищих ешелонах влади і грубе нехтування чинного законодавства і норм Конституції.

"Очевидно, що нинішній період, коли при владі виявилися професійно непридатні, напівграмотні неучі, стане одним з найбільш депресивних в історії України. А це означає, що країна не тільки не отримає належного імпульсу для розвитку, а й до кінця каденції "зеленої" команди відкотиться на роки назад і ще більше відстане від інших економік світу", — резюмував Віктор Медведчук.

Редакція може не розділяти думку автора висловлювань

Джерело