Рейтингове агентство Fitch у четвер, 9 грудня, знизило рейтинги китайських забудовників Evergrande Group і Kaisa Group, заявивши про невиплату ними офшорних облігацій. Про це повідомляє Reuters. За даними джерел у фінансових колах, Kaisa розпочала реструктуризацію свого офшорного боргу в розмірі 12 мільярдів доларів.

Як пише Reuters, зниження рейтингу до так званого статусу "обмеженого дефолту" відбуваються, навіть якщо Evergrande і Kaisa офіційно не оголосили про дефолт, який може призвести до затяжних процесів реструктуризації боргу.

За даними Associated Press, Evergrande, борг якої становить понад 300 мільярдів доларів, та її кредитори ще не підтвердили новини, що компанія не змогла здійснити цього тижня платіж за облігаціями, номінованими в доларах США, проданими за кордоном.

Дефолт китайського забудовника Evergrande сколихнув фінансові ринки

Керівник центрального банку Китаю каже, що ринок може впоратися з боргами забудовника Evergrande, який намагається уникнути дефолту по боргу в розмірі 310 мільярдів доларів, передає Associated Press.

За словами посадовця, Пекін не планує виручати Evergrande Group. Побоювання дефолту сколихнули фінансові ринки, але економісти стверджують, що правляча Комуністична партія хоче не подавати неправильний сигнал у той час, коли вона намагається змусити компанії скоротити високі боргові навантаження, пише Associated Press.

Дефолт забудовника став майже невідворотним після того, як Evergrande, компанія з найбільшим боргом у світовій індустрії нерухомості, попередила наприкінці минулого тижня, що у неї може закінчитися готівка. Компанія каже, що має активи на 2,3 трильйона юанів (350 мільярдів доларів), і намагається продати їх достатньо швидко, щоб погасити борги.

Evergrande Group заснована в 1996 році. Вона — один із найбільших забудовників у Китаї. Компанії належить понад 1300 комплексів у більш як 280 містах країни. Її власник Сюй Цзяінь — один із найбагатших китайських бізнесменів зі статками у майже 11 мільярдів доларів.

Невиплати чи реструктуризації боргів компанії несуть у собі ризики для світових фінансових ринків.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело