19-річна харків'янка Уляна Дуброва готується до першої у житті Олімпіади — на Зимових Іграх у Пекіні вона представлятиме Україну у шорт-треку — бігу на ковзанах.

Спортсменка займається шорт-треком дев'ять років. На каток її привела мама.

"Зазвичай, ми засікаємо секунди, за які ми проїжджаємо коло. Якщо мені не зраджує пам'ять, то швидкість сягає 47 км/год, як їде машина. Саме тому у нас на ковзанці є захисні мати, це дуже важливо", — каже Уляна Дуброва.

Дівчина виступає у спеціальному захисному комбінезоні. Показує, ковзани для шорт-треку відрізняються від звичайних: "У кожного спортсмена свій певний овал, певний загин. Тренер підбирає індивідуально, виставляємо носок у поворот".

Тренер спортсменки Віталій Сівак навчає вихованців, як уникнути падінь під час швидкісних забігів: "Треба правильно навантажити опорну ногу, ковзани, розмістити свою вагу на лезі, відчувати це, щоб був максимальний упор".

За його словами, якість льоду у Харкові гірша, аніж в європейських містах та США.

"У нас, на жаль, вода в Україні хлорована, тому багато хлору, багато домішок. Коли лід замерзає, він не такий швидкий, як, наприклад, в Америці, в європейських країнах", — каже Сівак.

"Коли ми приїжджаємо з України, наприклад, у Нідерланди чи Угорщину, ноги роз'їжджаються, тому що там лід швидкий, якісний", — порівнює Уляна Дуброва.

Спортсмени тренуються шість разів на тиждень. Заняття триває від години до майже двох.

"У нас єдиний вихідний — це четвер. Але, звичайно, для того, щоб показувати ще кращі результати, хотілося б мати льодову підготовку двічі на день", — вважає Сівак.

Уляна виборола путівку на Зимову Олімпіаду після того, як посіла 36 місце на останньому етапі Кубка світу. Змагання у Пекіні відбудуться у лютому.

"Хочу побити рекорд України. Це 2 хвилини 26 секунд на півтори тисячі метрів", — каже Уляна.

Читайте також

До Харкова повернулися синхроністки — бронзові призерки Олімпіади-2020

Джерело