Луганська ТЕС опинилася під загрозою зупинки через вугільну блокаду Росії, заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

"Для недопущення соціальної катастрофи в області уряду, Міненергетики та Регулятору терміново потрібно вжити заходів", - написав експерт на своїй сторінці в Facebook. Про це передає Оглядач.

Луганська область опинилася під загрозою віялових відключень через вугільну блокаду Росії, – експерт

За його словами, як тимчасовий екстрений захід має бути вирішено питання постачання газу на ТЕС.

"Варіантів дійсно небагато: ввести спеціальну ціну на природний газ для беззбиткової роботи станції, або здійснювати доплату ТЕС за вироблену Е/Е на газі. Все це - політичні рішення, за які відповідає влада", - зазначив експерт.

Як пояснив Омельченко, Луганська ТЕС один з основних виробників електроенергії в області, працює на антрациті, через відсутність залізничних підходів з України поставлялося з Росії. Однак через вугільну блокаду РФ поставки палива зупинилися.

За словами Омельченка, станом на 8 грудня на складах ТЕС менше 30 тис.тонн – на 20 діб роботи в одноблочному режимі, після чого станції загрожує повна зупинка.

"У цьому випадку без електроенергії залишаться об'єкти критичної інфраструктури (школи, садочки, медустанови, шахти), стратегічні підприємства. Крім того, понад 250 тис.абонентів можуть залишитися без питної води, а жителі міста Щастя – ще й без теплозабезпечення", – застеріг директор енергетичних програм Центру Разумкова.

Джерело