Український політолог, аналітик, правозахисник Михайло Чаплига розповів, чому консультує і владу, і опозицію, а також про особливості українського політикуму.

Про це він розповів у програмі Сергія Дойка «Особистість».

«Не може газета чи телевізор піти у відпустку. Так само і держава. Тому переді мною і такими, як я часто встає дилема, яку потрібно вирішувати. Так, я консультую владу з деяких питань. Бо якщо я не зроблю це, розіб'ється машина, і ніде стати президенту. Чи хтось хоче мені запропонувати стати президентом Київської республіки? Тут стоїть дуже складне питання», – каже він.

Я протестував проти тата-комсомольця, кричав: «Комуняку – на гілляку!»

Михайло Чаплига зізнається, що доводиться працювати і на владу, і опозицію.

«Чи вступаю я до переговорного процесу? Так, вступаю, консультую. Чи б'юся з ними, як на ефірах – ні, не б'юся. Я просто розповідаю, як має бути. Чи я чую те, що відбувається всередині – так. Чи використовую це проти них – ні. Так само не зливаю інформацію про опозицію, а опозицію – про них», - каже політолог.

Він стверджує, що в цій системі логіка перевернута з ніг на голову, і порівнює роботу політика з професією художника.

«Не просто стати політиком, це майже так само, як стати художником чи майстром фігурного катання. Моя донька у 16 років захотіла стати фігуристкою. Але вона не враховує, що цим треба займатися з трьох років. Вона в чомусь схожа на цих політиків і взагалі на громадян України. Не можна стати політиком просто так! Я свій шлях у політику розпочав у 14 років. Вже тоді я протестував проти тата-комсомольця, кричав: «Комуняку - на гілляку!» і ходив з тризубом», - каже Михайло Чаплига.

Джерело